جمهوری اسلامی قتلگاه انسان: اعدام ۲۷ زندانی در کرج، مشهد و ساری- هر دو ساعت یک اعدام

چهارشنبه, 27ام خرداد, 1394
اندازه قلم متن

edam

به گزارش رسانه های رسمی ایران ۲۷ نفر طی روز گذشته و امروز اعدام شدند. از ابتدای ماه میلادی جاری (جون) تا کنون دست کم ۲۰۶ نفر در ایران اعدام شده اند.

صبح روز سه‌شنبه ۲۵ زندانی در زندان رجایی شهر کرج و طی روز چهارشنبه ۱ زندانی در زندان مرکزی مشهد (وکیل آباد) و یک زندانی در زندان مرکزی ساری از طریق چوبه دار اعدام شدند. طی ماه جدید میلادی هر دو ساعت یک زندانی در ایران اعدام شده است.

سازمان حقوق بشر ایران، ۲۷ خرداد ماه ۱۳۹۴: بنا به گزارشات رسمی طی روز سه‌شنبه ۲۶ خرداد ماه ۲۵ زندانی در زندان رجایی شهر کرج از طریق چوبه دار اعدام شدند.

روزنامه ایران در این خصوص نوشت، بیشتر این زندانیان با اتهامات مربوط به مواد مخدر به اعدام محکوم شده بودند. این گزارش اشاره دقیقی به اتهامات تک تک این افراد نکرده است.

یک منبع مطلع در این خصوص به سازمان حقوق بشر ایران گفت: “این افراد از زندان رجایی شهر نبودند و احتمال زیاد میرود که از ندامتگاه مرکزی تهران بزرگ (معروف به فشافویه) و یا ندامتگاه مرکزی کرج جهت اعدام به زندان رجایی شهر منتقل شده باشند.”

همچنین تارنمای دادگستری استان مازندران خبر از اجرای حکم اعدام یک زندانی با اتهام قتل عمد در زندان مرکزی ساری داد. حکم اعدام این زندانی که (م- ذ ۴۳ ساله فرزند ذوالفقار) معرفی شده است، سحرگاه چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه اجرا شد.

روزنامه خراسان نیز در گزارشی خبر از اعدام ۱ زندانی با اتهام شرارت در زندان مرکزی مشهد (وکیل آباد) را داد. اجرای این حکم نیز سحرگاه چهارشنبه ۲۷ خرداد ماه گزارش شده و اتهامات دقیق فرد اعدام شده “نزاع دستجمعی، خرید و فروش مشروبات الکلی و یک مورد آدم ربایی” ذکر شده است.

سازمان حقوق بشر ایران ضمن محکوم کردن موج بی سابقه اعدام ها در ایران خواستار واکنش فوری جامعه جهانی شد.

محمود امیری مقدم سخنگوی این سازمان گفت: “تعداد بالای اعدام ها در ایران در بیست سال گذشته بی سابقه بوده است. فقط در ماه میلادی جاری (جون) حکومت ایران روزانه ۱۲ نفر را اعدام کرده است، این در حالیست که جامعه جهانی به سکوت معنی دار خود ادامه میدهد”.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.