«حکم اعدام محمدعلی طاهری صادر شده است»

شنبه, 30ام خرداد, 1394
اندازه قلم متن

mohammad ali taheri

وکیل محمدعلی طاهری، بنیانگذار عرفان حلقه می‌گوید، دادگاه انقلاب حکم اعدام موکلش را صادر کرده است. طاهری پیش‌تر به ۵ سال حبس محکوم شده بود. سازمان عفو بین‌الملل در باره خطر اعدام طاهری هشدار داده است.

بنا به گزارش خبرگزاری تسنیم، شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب حکم اعدام محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار “عرفان حلقه” را صادره کرده است. به گفته محمود علیزاده طباطبایی، وکیل طاهری این “حکم صادر شده اما هنوز ابلاغ نشده است.”

وکیل طاهری افزود: «تمام کارهای طاهری با مجوز انجام شده بود و هیچ دلیلی در پرونده وجود نداشت، اما خبردار شدم حکم اعدام دادند ولی هنوز ابلاغ نشده است.»

گفته می‌شود تا کنون ۱۲ نفر در رابطه با عرفان حلقه دستگیر و در مجموع به ۲۴ سال زندان و پرداخت ۱۰۰ میلیون تومان جریمه محکوم شده‌اند.

هشدار سازمان عفو بین‌الملل

سازمان عفو بین‌الملل پیش‌تر در مورد اعدام احتمالی طاهری هشدار داده بود. این سازمان محمدعلی طاهری را زندانی عقیدتی دانسته که به طور صلح‌آمیز از حق بیان خود بهره گرفته است. به گفته سازمان عفو بین‌الملل، قوانین بین‌المللی مجازات اعدام را تنها در مورد “جنایت‌های بسیار جدی” مثل قتل عمد مجاز می‌داند.

محمدعلی طاهری مؤسسه آموزشی و فرهنگی “عرفان حلقه” را حدود ۹ سال پیش به طور قانونی در تهران تاسیس کرد تا دریافته‌ها و آموزش‌های خود در زمینه فرادرمانگری و روش درمانی سایمنتولوژی را با علاقمندان در میان بگذارد. نام او تا پیش از دستگیری‌اش به عنوان معلم “طب جایگزین” و روش درمانی از “طرق فرازمینی و ارتباط با عوالم و عرفان کیهانی” شناخته شده بود.

محمدعلی طاهری در اواسط اردیبهشت ۱۳۹۰ بازداشت شد. طاهری به دلیل اتهامات گوناگونی همچون “توهین به مقدسات اسلامی، انجام اعمالی که به لحاظ دینی ممنوع هستند مثل لمس نامحرم، معالجه غیر قانونی بیماران و نشر افکار ضاله” محاکمه شد. دادگاه طاهری را پیشتر به پنج سال زندان، ۷۴ ضربه شلاق و جریمه نقدی حدود ۳۱۵ هزار دلار محکوم کرده بود. طاهری از اتهام “سب‌النبی” (توهین به پیامبر) تبرئه شده است.

گفته می‌شود پس از دستگیری محمدعلی طاهری، سپاه پاسداران تقاضای اعدام برای او کرده و به فتواهای برخی مراجع تقلید درباره گروه “عرفان حلقه” اتکا کرده است. پیگرد طاهری و طرفداران “عرفان حلقه” بخشی از پیگردهایی است که علیه گروه‌های عرفانی و جریان‌های معنوی در ایران جریان دارد.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.