چرا زنگنه نباید وزیر نفت باشه؟

شنبه, 6ام تیر, 1394
اندازه قلم متن

crescent-petroleum

یادداشت وارده:

این یک داستان واقعی و هیجان انگیزیست حتما تا آخر بخونید:

چرا فعلا حاضر شدن مهدی بابا محکوم بشه یه مدت بره زندان

خلاصه ماجرای کرسنت بزرگترین ضربه های اقتصادی به کشور

در زمانی که بیژن زنگنه وزیر نفت دولت خاتمی بود ، یک قرارداد عظیم صادرات گاز با یک شرکت اماراتی به نام کرسنت بسته شد.

(تا اینجاش که خیلی هم خوب!). این قرارداد ۲۵ساله بسته شد! (خیلی هم عالی!).

ولی یه نکته‌ی جالب توی این قرارداد گنجونده شده بود، اونم این که به جای اینکه قیمت گاز به صورت شناور و متناسب با افزایش نرخ جهانی محاسبه بشه، قیمتش به صورت تقریبا ثابت تعیین شده بود! جوری که بعد از چند سال پول استخراج گاز هم ازش در نمیومد چه برسه به سود!

خلاصه آش اونقدر شور بود که بعد از انتقادات رسانه‌هایی مثل کیهان، صدای حسن روحانی که اون زمان دبیر شورای عالی امنیت ملی بود هم دراومد و به خاتمی اعتراض کرد و هشدار داد

حالا تا اینجاشو داشته باشین، بریم یه گوشه دیگه از این جهان پهناور ببینیم چه خبره!

توی کشور نروژ وقتی داشتن حساب‌های مالی یکی از شرکت‌های بزرگ نفتی خودشون به نام «استات‌اویل» رو بررسی می‌کردن، به چند تا پرداخت مشکوک برخوردن!

قضیه رو دادگاهی کردن و مدیران اون شرکت بازجویی کردن و تهش معلوم شد که بله،…… این پولها به حساب یه بابایی به نام «عباس یزدان‌پناه» واریز شده تا بتونن توی توسعه پارس‌جنوبی با ایران همکاری کنن!

حالا عباس دیگه کیه؟!

نروژی‌ها آمار می‌گیرن می‌بینن این بابا توی ایران هیچ‌کاره‌ست! می‌گن این که کاره‌ای نیس! پس واسه چی بهش این رشوه‌های کلان رو دادین؟!

میگن که این بابا واسطه‌ی ما با «جونیور» بود! جونیور؟! جونیور دیگه چه جونوریه؟! میگن نمیدونیم، ولی هر وقت با این جونیور جلسه میذاشتیم کارا ردیف میشد. لامصب خیلی نفوذ داره توی ایران!

ماجرا واسه ایران هم جذاب میشه. آمار می‌گیرن می‌بینن بله! عباس قصه‌ی ما، هم‌کلاسی دوران مدرسه و دانشگاه و رفیق کودکی و بزرگسالی گرمابه و گلستان آقامهدی خودمونه! مهدی هاشمی رفسنجانی!!

عکس مهدی رو میفرستن نروژ میگن آیا جونیور این بود؟! میگن خود پدرسوخته‌شه!

خلاصه، معلوم میشه که مهدی شیتیل می‌گرفته و از اینور با بیژن هماهنگ میکرده و کارها رو راست و ریس میکرده! حالا پرانتز بسته، برمی‌گردیم به قصه‌ی خودمون..

وقتی گند قرارداد کرسنت دراومد که آخه چطور ممکنه مدیران نفتی ما اینقدر احمق باشن که زیر بار همچین قرارداد فاجعه‌باری برن، شاخک‌ها یه خورده تیز شد!

حتی مشخص شد که توی قرارداد اولیه‌ی کرسنت، برای ایران حق فسخ قرارداد وجود داشته، ولی طی الحاقیه‌ی ششم قرارداد که بعداً بهش اضافه کردن، اولاً حق فسخ از ایران سلب شده و ثانیاً فروش گاز ایران به امارات، منحصراً در اختیار شرکت کرسنت قرار گرفته!

خلاصه تابلو بود که بعضیا در داخل دارن واسه امارات خوش‌رقصی می‌کنن! کاشف به عمل اومد که کرسنت هم چند تا پرداخت کلفت به حساب عباس داشته! واسه همین دولت محمود احمدی نژاد میزنه زیر میز قرارداد و میگه چون روند انعقاد قرارداد غیرقانونی بوده عمراً اجراییش نمیکنیم!

دو تا علت هم داشت؛ یکی همون ضرر اقتصادی سنگین به منافع ملی بود. دومیش هم اعتراض مشتریای دیگه گازمون بود!

خب…. حق فسخ که نداریم، پس چه جوری می‌تونیم قسر در بریم؟!

یه راه داره!

اونم این که ثابت کنیم یه فساد در انعقاد قرارداد رخ داده و قانونی نیس! دولت زد زیر میز و گفت مهدی و بیژن قانون رو زیر پا گذاشتن و رشوه گرفتن و قرارداد رو هوا! کرسنت شکایت کرد دادگاه لاهه.
دو مرحله دادگاه لاهه به نفع ما تموم شد….

تا اینکه ! حسن‌آقا، بیژن قصه‌ی ما رو نامزد وزارت نفت کرد
و چون پای جونیور قصه هم وسط بود و کلاً این ماجرا باید مسکوت میموند تا حیثیت پدرخونده‌های کشور مثل هاشمی و… به فنا نره، و از قضا کاری که پول میکنه غول نمیکنه، مجلس هم رأی اعتماد داد!!!

آقا بیژن دوباره شد وزیر نفت. عباس هم که کلی اعتراف داشت و میتونست با یه بازجویی ساده، جونیوری بسازه که صدتا جونیور دیگه از بغلش بزنه بیرون، ناپدید شد و بعدشم گفتن توی دوبی به طور کاملاً اتفاقی کشته شده!یا خودکشی کرده

بگذریم… امارات رفت لاهه و گفت دیدین ایران داره خالی می‌بنده و همش سیاه‌بازیه؟ اگه واقعاً خلافی رخ داده پس چرا جونیور داره راس راس واسه خودش میگرده و بیژن هم دوباره شد وزیر نفت؟!
لاهه هم دید راس میگنا! این بود که این بار توی دادگاه لاهه محکوم شدیم و به گفته وزیر ارشاد دولت شیخ حسن،

فعلاً واسه دس گرمی حدود چهل پنجاه هزار میلیارد تومن ناقابل جریمه شدیم و تخمین زده میشه که چند برابر دیگه هم جریمه خواهیم شد!

که با اجازتون فعلا ۱۱۰ تریلیون تومن ایران رو جریمه کردن

حالا ایران فرصت محدودی داره واسه اعتراض و ارائه‌ی لایحه به لاهه! بیژن که وزیره و فعلاً‌ کاریش نمیشه کرد. چون اگه اونو
بزنن زمین احتمالاً میگه کیا اونو اغفال کردن! و احتمالاً خیلیا شک دارن که بیژن اونا رو هم با خودش میکشه پایین یا نه! واسه همین فعلاً ایشون بالا تشریف دارن. مث عباس هم کم‌آدمی نیس که بکننش تو گونی! و کارش و بسازن

میمونه جونیور خودمون یا همون م.ه. معروف! حالا بازم مهدی خودمونی‌تره و میتونه یه حکم کوچولو رو تحمل کنه. اونم نه کل حکم رو!

شیخ حسن و دوستاش امیدوارن با این شگرد محکومیت کوچولو موچولو برای مهدی هاشمی شیره سر لاهه بمالن و بتونن از زیرش بکشن بیرون.

مهدی هم بقیه‌ی محکومیتشو توی جزائر قناری می‌گذرونه. به قول خودش (طبق فایل صوتی منتشر شده) با بقیه تقسیم کار کردن و هر کس به وظایف خودش آشناس!

حالا چرا میگم وزیر بودن بیژن یه خیانت بزرگه؟ چون اگه خاطرتون باشه اختلاس سه هزار میلیاردی تیتر اول همه‌ی خبرگزاری‌ها شده بود.

ولی این جریمه که ده‌ها برابر اون اختلاسه اونقدر پایه های مسئولین اشرافی رو لرزان کرده که به دستور شورای عالی امنیت ملی به ریاست خود حاج‌حسن، هیچ رسانه‌ای حق پرداختن بهش و اظهار نظر درباره‌ش رو نداره!

تازه اختلاس با جریمه خیلی فرق داره. در اختلاس، پول و ثروت سر جاشه، فقط مالکیتش غیرقانونیه که با کشف اون میشه دوباره اصلاحش کرد.

پس یعنی اختلاس سه هزار میلیارد تومنی یادتون هست که … که سود این پول جابجا شد فقط

حالا با اجازتون باید ۳۶۰۰۰ برابر اصل پول رو بریزیم تو شکمهای اماراتیا و دادگاه جهانی حالا ما نه با جونیور کار داریم، نه شیخ حسن،‌ نه عباس، نه زندان م.ه.، نه شلاقش، …

لا اقل این بیژن زنگنه رو بکشین پایین و اونم بفرستین جزائر قناری تا بلکه بشه لاهه رو قانع کرد و این جریمه‌ی سنگین از جیب این ملت رنج‌کشیده پرداخت نشه…”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۵ نظر

 1. خدایا رحمت ودرود فرست به روح محمد مصدق با این ارثی که برای ما گذاشت
  ما مثل یتیمی که زیر شلاق یک نا پدری بیرحم بزرگ میشه هستیم
  فقط باید گفت این متن بالا رو بخونید وگریه کنید وبه حال ایران امروز دعا کنید
  واقعا از دست کی کاری بر میاد؟؟

 2. جدا از اختلاس های چند میلیارد دلاری “مهدی هاشمی رفسنجانی”
  در دورانی که بیژن زنگنه وزیر نفت بود باید این را اضافه کرد که:

  “مهدی هاشمی رفسنجانی” به خرید روزنامه نگاران و خبرنگاران و
  گردانندگان سایتهای خبری داخل ایران مشغول بود و هنوز هم مشغول
  است و لذا به پشتوانه همین روزنامه نگاران و خبرنگاران ، اجازه
  نمی دهد که اخبار مربوط به قرار داد کرسنت در صدر توجه عامه مردم
  قرار بگیرد . او همواره به روزنامه نگاران پول می داد که “آفتابه دزدها” را
  رسوا کنند .

 3. لعنت و نفرین ابدی بر “مهدی هاشمی رفسنجانی” که زندگی اش بر پایه رشوه گیری و دزدی و کلاهبرداری و حقه بازی است .

 4. جای تاسف بسیار زیادی وجود دارد که این شخص (بیژن زنگنه) با این اختلاس و دزدی و خانمان سوزی ایران و ایرانی که انجام داد با پروروئی هرچه تمامتر خودشو مدافع بیت المال و بودجه و اینجور چیزها معرفی می کنه بطوری که از حق و حقوق کارکنان زحمت کش نفت می زنه و از طرفی حتی بچه های این ملت ستم کش را که در آزمون سال ۹۲ بصورت رقابتی بین حدود ۱۲۹۰۰۰ نفر شرکت کردند را هنوز بطور کامل حاضر نشده به سر کار بیاورد. خداوند لعنتش کند و انشاءالله که خیر از خانواده اش نبیند. آمین

 5. برای ما منافا ملی مهم است یا شخص خاص ،،،دیگه وقتی منفعت کل کشور و نابودی صد ها میلیارد دلار ضرر ان هم در این شرایط حساس که میلیونها ایرانی زیر فقر دارند نابود میشن ،،،،افراد مهم نیستند ،،،،؟؟؟ خاک بر سر نمایندگان مجلس که این بیژن زنگنه را به خاطر پول رشوه بهش رای دادن و دیگر دست اندر کاسه ها ،،،شرمشان باد ،،،۱۰۰ ها هزار انسان دارند میمیرند بچهها پرپر شدن ،مادران داغ مرگ شدن ،،،،و هنوز جنگ اختلاس و رشوه نظام اسلامی جهانی شده ،،،آبروی رهبر و سران و اسلام رفته ،،،؟؟؟ اینها خوابند ،،بس نیست ؟؟