آقای احمدی نژاد؛ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است

شنبه, 28ام مرداد, 1391
اندازه قلم متن

معماری نیوز ؛ یاشار سلطانی* – در سالهای اخیر جهان شاهد حوادث طبیعی و غیر طبیعی مختلفی بوده است. این حوادث هرکدام تبعات و خساراتی در مقیاس های مختلف نسبت به شدت و اندازه خود داشت.

اما نکته مهم نوع و شدت این حوادث و شیوه برخورد مقامات مسئول و مردم و عملکرد آنان پیش ، حین و بعد از حادثه می‌باشد. این حوادث با شیوه های گوناگون بصورت خوب و یا ضعیف مدیریت شود.

از مدیریت صحیح مردم و مسئولین می توان اشاره داشت به یکی از تکان دهنده ترین حواث اخیر در جهان ، “زلزله مهیب ژاپن” با آن شدت ؛ ما فقط شاهد حداقل خسارات وارده مالی به برخی مراکز آن بودیم آن هم بر اثر سونامی وحشتناک بعد از آن . بطوری که حتی زیرساخت اینترنت این کشور دچار کوچکترین اختلال هم نشد.

دلیل آن هم همدلی و همکاری بین مردم و مسئولین لایق ؛ همراه با سلسله آموزشهای قبلی در سالهای گذشته که باعث گردیده این حادثه و سایر حوادث بدرستی مدیریت شود.

اما اینجا ایران است. ایرانی به قدمت تاریخ و تمدنی که با پیدایش آن آغاز شد.

کشوری که با عدم توجه صحیح مردم و بی کفایتی برخی مسئولین با توجه به اینکه بیشترین بودجه مصوب دولتی به مقوله ساخت و ساز و پروژه های عمرانی اختصاص می یابد ، اما شاهد بیشترین خسارات و کشته و زخمی ناشی از فرو ریختن همین آوار بر سر مردم است.

اما چه کسی باعث و بانی این اتفاقات است؟ مسئولیت آن با کیست؟ مردم یا دولتمردان؟

مردمی که با وجود و آگاهی از غیر مستحکم بودن ساختمانها یشان همچنان زیر همان سقف می خوابند ؟

و یا با وجود آگاهی از بی کیفیتی و غیر اساندارد بودن خودرویی به نام مثلا پراید که بیشترین آمار قتل را در پرونده خود دارد ، همچنان سوار شده به راحتی خرید و فروش میشود؟

و یا مسئولینی که با حیف و میل این ثروت عظیم بیت المال نه زیر آن خانه های کاهگلی می خسبد و نه سوار آن ماشین های بی کیفیتی که هموطن عادی خود از آن استفاده می کند ، می شوند بلکه با ماشینی تردد میکنند که اخیرا وزیر عمران و سازندگی با مدد ۶ ایربک از کتلت شدن نجات یافت.

جناب آقای احمدی نژاد ، صحبت این نگارنده حقیر با شماست.

شمایی که با پرچم عدالت و مبارزه با تبعیض و فساد اداری و رانت و …. بر سرکار آمدید ؛ ولی اکنون شاهد بیشترین حیف و میل بیت المال در آبادانی و سازندگی و همچنین اختلاس و … با کمک برخی از همین افراد مدیر و مدبر در کابینه قدیم و خط قرمز جدید هستیم.

آقای احمدی نژد بیشترین هزینه بودجه در ۷ سال اخیر صرف پروژه های عمرانی می شود ، ولی چرا با وجود صرف این همه هزینه ، شاهد از دست رفتن این همه هموطن هستیم؟ آن هم با آمارهای بالای چندین هزار نفری.

آقای احمدی نژاد ، در همین تبریز که زلزله آن بهانه نوشتن این مقاله شد ، شما در یک فقره با اعطای ۱۵۰۰۰ میلیارد به یک نفر “با نام محفوظ” که جزو بدهکارترین فرد به سیستم بانکی ایران است شخصا موافقت نمودید. شما با اختصاص یک پنجم این مبلغ می توانستید کلیه خانه های ویران شده روستاییان را نوسازی کنید.

آقای احمدی نژاد با بخشی از همین مبلغ اهدایی از طرف شما که از جیب همین مردم حیف و میل شد ؛ می توانستید در “ورزقان” که با دارا بودن ۲ شهر و ۱۱۰ روستا که چندین روستای آن دیشب ۱۰۰% تخریب شده و شهری که به عنوان غنی ترین معادن مس جهان را به یدک میکشد ؛ حتی ۱ بیمارستان ندارد ، بیمارستان و مراکز درمانی بسازید.

آقای احمدی نژاد؛ چراغی که به خانه رواست بر مسجد حرام است.

برادر بزرگوار ، من به تعدادی از آمارهایی که توسط خبرگزاری های وابسته به شما هم منتشر کرده اند و مدارک آنان نیز موجود است؛ اشاره می کنم که چه رفتاری با همین ملتی کردید که با پشتوانه آنان در برابر امریکا و اسرائیل و … ایستاده اید.

آقای احمدی نژاد، کسانی که زیر آوار و یا با سقوط هواپیماهای فرسوده کشته می شوند همین ملت بیدار و همیشه در صحنه ایران بودند که شما در مصاحبه های رنگارنگ خارجی و سفر های همه ساله در سازمان ملل از آنان یاد میکنید و الان خفته اند .

اخوی بزرگوار؛ بعد از جنگ ۳۳ روزه و پس از تخریب گسترده جنوب لبنان توسط رژیم اشغالگر قدس و صهیونیسم ، ستاد ایرانی کمک به بازسازی لبنان اقدام به بازسازی و تکمیل ۱۴ پل اصلی و فرعی ویران شده ؛ ۱۶۲ مورد ساخت آبراه های بزرگ و کوچک و همچنین ساخت و تکمیل اماکن آموزشی – ورزشی – پزشکی – راهها- پل ها – شبکه برق و مین روبی نمود.

این ستاد همچنین برنامه توسعه شهری در “حومه جنوبی بیروت” و “منطقه تباع در شرق لبنان” را در دست داشت.

آقای احمدی نژاد ؛ ۶۳ روستای کاملا تخریب شده توسط هیئت ایرانی توسط این ستاد بازسازی شد.

۲۰۰ باب مدرسه و ۱۵۰ مسجد را نیز به لیست بالا اضافه کنید.

این در حالی است که در همان برهه زمانی ۳۰ نفر از مردم روستای “گاودانه” بدلیل استفاده از پل کابلی غیر استاندارد برای رد شدن از عرض رودخانه ، انگشتان دست خود را از دست داده اند و لازم به ذکر است که شهر “بم” در کنار “خرمشهر و آبادان” هنوز ویران است.

آبادانی و ساخت ویرانه های دیگر کشور های مسلمان هم بسیار خوب است و هم انسانی. اما در کنار آن برای آبادی کشور هم کوشش کنیم.

آقای احمدی نژاد ؛ از ساخت سد ها و شهرکهای صنعتی رایگان برای کشورهای تاجیکستان و ترکمنستان و همسایگان شمالی چشم پوششی می کنیم تا به کشور دوست و برادر “ونزوئلا” برسیم.

شما در زمان افتتاح ۳۸۴ واحد از ۷۰۰۰ واحد مسکن مهر “ونزوئلا” متعهد شده توسط ایران ؛ از مسکن به عنوان پایه زندگی و آرامش انسان نام بردید و آن را دغدغه بخش عظیمی از مردم جهان برشمردید که البته از برنامه ریزی مناسب که آن را “انقلاب بزرگ در ساخت و ساز مسکن توسط ایران در ونزوئلا” ذکر کرده اید ؛ یاد نمودید.

انقلابی که دود آن بر چشم کشته های اخیر و مردمان زیر آوار مانده کشورمان رفت.

جالب اینکه دوست شما ؛ آقای هوگو چاوز ساخت مسکن برای مردم محروم “ونزوئلا” را به نفع دو کشور دانست!!!

برادر بزرگوار این موارد مطرح شده گوشه ای از اقدامات و فعالیتهای برون مرزی دولت در راه رضای خدا بود که فقط رسانه ای شده و پایگاه اطلاع رسانی دولت شما با افتخار از آنها یاد کرده است.

بنده از نتیجه گیری اخلاقی و غیر اخلاقی این مقاله صرف نظر میکنم . اما یادآور می شوم که اینجانب به عنوان یک نفر از این ملت همیشه در صحنه که به پشتوانه رای و حضور آنان بر آن مسند ریاست جمهوری رسیده اید و تکیه داده اید ، راضی به کشته شدن هموطنان خود بخاطر سوء مدیریت دستگاه عریض و طویل و خودبین شما نیستم.

سعی کنید مردم کشور خوتان را هم به چشم دیگر آوارگان آمریکای جنوبی و … ببینید.

مدیریت جهان با بالا رفتن به ناحق از شانه های ملت جائز نیست.
*مدیرمسئول معماری نیوز


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.