تحصن محمد ملکی در اعتراض به ممنوعیت خروج از کشور و مصادره اموال + تصاویر

شنبه, 10ام مرداد, 1394
اندازه قلم متن

maleki

دکتر محمد ملکی در اعتراض به ممنوعیت خروجش از کشور و همچنین توقیف اموال از چندی پیش به تحصن در مقابل یکی از ساختمان های سپاه پاسداران اقدام کرده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، این تحصن از سه هفته پیش روزهای دوشنبه از ساعت ۱۰ تا ۱۲ در مقابل ساختمان دنا در میدان ونک برگزار می شود و علاوه بر دکتر ملکی جمعی از خانواده های زندانیان سیاسی و قربانیان نقض حقوق بشر در ایران نیز در آن شرکت می کنند.

دکتر ملکی در گفتگوی کوتاهی با گزارشگر هرانا درباره دلایل این تحصن گفت: “این تحصن هم در اعتراض به ممنوع الخروج بودن و هم بازپس ندادن اموالی که موقع بازداشت توقیف کرده بودند مثل صد جلد کتاب، موبایل، کامپیوتر و امثال آن که هرچقدر تا کنون پیگیری کردیم بی فایده بوده و چاره ای جز تحصن پیدا نکردیم و تا وقتی به حقمان نرسیم این کار را ادامه خواهیم داد.”

آقای ملکی همچنین درباره انتخاب ساختمان دنا به عنوان مکان تحصن افزود: “این ساختمان قبلا لاستیک سازی بود و طی یک روند عجیب تعلق گرفت به شیخ محمد یزدی رئیس مجلس خبرگان فعلی که مدتی هم رئیس قوه قضائیه بود. ما که بخشی از اعتراضمان به چپاول اموال بود اینجا را انتخاب کردیم که یک اشاره ای هم به این چپاولگری ها داشته باشد.”

به گفته دکتر ملکی پس از پیگیری های فراوان به وی گفته شده است که ممنوع الخروجی ایشان از سوی سپاه پاسداران صورت گرفته است بدون اینکه دلیل مشخصی برای ان ذکر شده باشد.

دکتر ملکی در پایان اشاره کرد که این یک اعتراض شخصی نیست و افراد زیادی هستند که یا ممنوع الخروج اند یا به شیوه مشابه شده است و این اعتراض مسالمت آمیز می تواند اعتراض از سوی همه کسانی باشد که به طرق مختلف حقوقشان از سوی صاحبان قدرت نقض شده است.

دکتر محمد ملکی اولین رییس دانشگاه تهران بعد از انقلاب است که به دلیل نوشته‌های انتقادی خود همواره مورد تعقیب و آزار قرار گرفته و آخرین بار نیز پس از حوادث سال ۸۸ درحالی که از بیماریهای متعدد رنج می‌برد،به مدت ۱۹۱ روز بازداشت و زندانی شد.

dr-maleki-tahasson-16

dr-maleki-tahasson-1

dr-maleki-tahasson111


dr-maleki-tahasson-3

dr-maleki-tahasson-5

dr-maleki-tahasson-7

dr-maleki-tahasson-8

dr-maleki-tahasson-9

dr-maleki-tahasson-11

dr-maleki-tahasson-12

dr-maleki-tahasson-14

dr-maleki-tahasson-15


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.