گزارش کوتاه از برگذاری مراسم سالگرد قتل دکتر شاپور بختیار و سروش کتیبه

چهارشنبه, 21ام مرداد, 1394
اندازه قلم متن

nehzat
به مناسبت بیست و چهارمین سالگرد قتل دکتر شاپور بختیار و سروش کتیبه، نهضت مقاومت ملی ایران مراسم بزرگداشت بنیانگذار و رهبر خود را روز پنجشنبه ۶ اوت ۲۰۱۵ در گورستان مونپارناس- پاریس- برگذار کرد.

مراسم در ساعت چهار بعد از ظهر با حضور جمعی از هموطنان مقیم فرانسه، آلمان، سوئد، انگلستان، بلژیک و اتریش و با سرود ای ایران آغاز شد. ابتدا آقای مهندس حمید ذوالنور به حاضرین خوش آمد گفت و پس از خواندن متن کوتاهی درباره ی هشدارهای بختیار در مورد اهداف خمینی، به معرفی سخنرانان پرداخت.

اولین سخنران خانم مهشید امیر شاهی بود که گفت:
“… به چشم مردم ایران در شانزدهم دیماه ۱۳۵۷ زاده شد. پیش از آن تاریخ دامنـۀ شهرتش از دایره ای محدود فراتر نرفته بود. زندگی وی در شانزدهم مرداد ماه ۱۳۶۹ به پایان رسید. در این تاریخ شهرتش جهانگیر بود.”

سخنران دوم آقای پرویز دستمالچی بود که با افشای جنایات قتل مخالفین جمهوری اسلامی که تماما به دستور خمینی و پس از او به فرمان بالاترین مقامات نظام در داخل و خارج از کشور انجام گرفته اند، پرداخت و گفت:

“وظیفه “شورای امور ویژه” اتخاذ تصمیم در تمام امور مهمی بود که خارج از محدوده وظایف نهادهای قانونی و رسمی حکومت انجام می گرفت و در رابطه با آنها رعایت جنبه های قضائی- دینی لازم بود…

تصمیمات اتخاذ شده در”شورای امور ویژه” تعیین وظیفه و تکلیف برای دولت، مجلس و تمام نهادهای رسمی حکومت بود و آنها موظف به اجرای تصمیمات آن بودند.

زمانیکه “شورای امور ویژه” درباره قتل تصمیم می گرفت، تصمیم باید بدون استثناء به تأیید مقام رهبری می رسید و بدون دستور او هیچکس اجازه اقدام نداشت. اعضاء ثابت “شورای امور ویژه” که درباره قتل مخالفان و دگراندیشان تصمیم می گیرند، عبارتند از: … .”

آقای حسن نقیبی آخرین سخنران بود که با اشاره به دو جنبه از شخصیت والای دکتر شاپور بختبار مطالبی به سمع حضار رسانید.

مراسم ششم اوت پس از ابراز تشکر از هموطنان حاضر بر مزار بختیار و سروش کتیبه، توسط آقای مهندس حمید ذوالنور، با پخش سرود نهضت مقاومت ملی ایران و همچنین ای ایران پایان یافت.

ایران هرگز نخواهد مرد

نهضت مقاومت ملی ایران
۲۱ مرداد ۱۳۹۴
۱۲ اوت ۲۰۱۵


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.