امروز بیش از ۱۳۰ تن دیگر از مخالفان بشار اسد در سوریه کشته شدند

جمعه, 3ام شهریور, 1391
اندازه قلم متن

به گزارش العربیه به نقل از کمیته عمومی انقلاب سوریه روز جمعه ۲۴-۸-۲۰۱۲ بیش از ۱۳۰نفر از معترضان سوری به دست ارتش سوریه در مناطق مختلف این کشور کشته شدند.

بر اساس این گزارش بیشتر قربانیان در اثر بمباران مناطق مختلف توسط نیروی هوایی رژیم اسد به قتل رسیدند.

ارتش سوریه به عملیات نظامی خود در برخی مناطق شهر حلب در شمال این کشور همچنان ادامه می دهد. بمباران هوایی بدون وقفه شهر حلب توسط نیروهای اسد این شهر را به ویرانه ای تبدیل کرده است .

به گزارش دیدبان حقوق بشر سوریه، در ۲۴ ساعت گذشته مناطق صلاح الدین، زبدیه، سیف الدوله، هناهو و کلاسه زیر آتشبار سنگین توپخانه ارتش سوریه قرار داشته که منجر به ویرانی کامل برخی از منازل مسکونی در این مناطق شده است.

براساس این گزارش شب گذشته نیز درگیری شدیدی میان نیروهای نظامی سوریه و مخالفان رژیم اسد در مناطق سبع بحرات و التلل به وقوع پیوست.

همچنین مناطق اعزاز، حریتان و مناطقی از حمص توسط جنگنده های نیروی هوایی سوریه به شدت بمباران شد.

در همین حال خبرگزاری دولتی سوریه (سانا) اعلام کرد که ارتش این کشور ۴۰ کامیون مجهز به مسلسل های دوشکا را که از منطقه جرابلس در حمومه حلب برای انقلابیون در این شهر ارسال شده بود، منهدم کند.

گزارش تلویزیون دولتی سوریه بمباران مناطق مختلف این کشور را به عنوان تنها راه جلوگیری از نفوذ گروه های مسلح به شهر حلب پایتخت اقتصادی این کشور دانست.

از سوی دیگر عامر الصادق عضو کمیته های هماهنگی انقلاب شاخه دمشق در مصاحبه ای با تلویزیون العربیه گفت: رژیم اسد کنترل بیشتر مناطق سوریه را از دست داده است و بمباران های بی رویه نیروی هوایی اسد دلیل بر عدم توانی این رزیم در بازپس گیری مناطق آزاد شده است.

وی افزود اکنون رژیم اسد تنها به نیروی هوایی اتکا دارد و کنترل اغلب مناطق را بر روی زمین از دست داده است.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.