توقیف سریال “شهرزاد” به دلیل مثبت نشان دادن دکتر مصدق و “نامناسب” بودن پوشش هنرپیشگان زن

دوشنبه, 2ام شهریور, 1394
اندازه قلم متن

namayesh-shahrzad

سریال شبکه خانگی شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی در ایران با مشکل انتشار عمومی مواجه شده و خبرهایی در مورد توقیف احتمالی آن شنیده می شود. حسن فتحی در این فیلم داستانی درام و عاشقانه را در بطن حوادث کودتای ۲۸ مرداد روایت می کند.

به گزارش خبرنگار چهره نیوز سریال شبکه خانگی شهرزاد به کارگردانی حسن فتحی در ایران با مشکل انتشار عمومی مواجه شده و خبرهایی در مورد توقیف احتمالی آن شنیده می شود.

حسن فتحی در این فیلم داستانی درام و عاشقانه را در بطن حوادث کودتای ۲۸ مرداد روایت می کند.

این سریال که بر اساس تصمیم سازندگان بنا بود در روز سالگرد کودتای ۲۸ مرداد روانه بازار شبکه خانگی شود. در روز توزیع خود با مشکلاتی مواجه شده و انتشار آن متوقف شده است. گفته می شود حضور دکتر محمد مصدق به عنوان یک قهرمان در بطن اتفاقات این سریال و همچنین پوشش برخی بازیگران از دلایل توقیف این اثر تاریخی بوده است.

سریال شهرزاد که گفته می شود بزرگترین و پرهزینه ترین مجموعه تاریخ سینما و تلویزیون ایران در بخش خصوصی است پس از دو سال پیش تولید و یک سال فیلمبرداری در ۲۸ قسمت برای توزیع در شبکه خانگی آماده شده است که در آستانه ۲۸ مرداد انتشار آن در هاله ای از ابهام قرار گرفت. نقش‌های اصلی این سریال را بازی می‌کنند. نصیریان و حسینی پیش از این با مجموعه‌های «میوه‌ ممنوعه» و «مدار صفردرجه» در کنار فتحی قرار گرفته بودند. اما ترانه علیدوستی در اولین تجربه‌ بازی در سریال در مجموعه «شهرزاد» روبروی دوربین قرار گرفته است.

محمود پاک‌نیت، مهدی سلطانی، سهیلا رضوی، فریبا متخصص، پریناز ایزدیار، نسیم ادبی، لیندا کیانی، رامین ناصرنصیر، امیرحسین رستمی، هومن برق‌نورد، غزل شاکری و گلاره عباسی از دیگر بازیگران سریال «شهرزاد» هستند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.