نامه سرگشاده على مطهرى به رییس مجلس خبرگان: مساله حصر را در دستور کار قرار دهید

شنبه, 7ام شهریور, 1394
اندازه قلم متن

علی مطهری نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای سرگشاده خطاب به آیت‌الله یزدی، از رئیس مجلس خبرگان خواسته است در جلسه اخیر این مجلس به مسئله حصر و ممنوع التصویری رئیس دولت اصلاحات بپردازد.

به گزارش کلمه، علی مطهری به یقین تنها کسی است که از درون نظام نسبت به آنچه بر محصوران آقایان میرحسین موسوی و مهدی کروبی و خانم زهرا رهنورد در این سالها رفته است همواره اعتراض کرده و گفته است که حصر بدون حکم قانونی خلاف عدالت و قانون اساسی است.

علی مطهری فضای داخلی حکومت را به خوبی می شناسد. او پیش از این در گفت و گو با نامه نیوز گفته بود: “باید زودتر از اینها سخت‌گیری‌ها درباره زندانیان سیاسی و حصر آقایان به پایان برسد؛ اما عده‌ای در داخل حکومت نمی‌خواهند این فضا از بین برود و همچنان می‌خواهند سوار بر موج کاسبی سیاسی و رقبا را از میدان بدر کنند. حیات چنین انسان‌هایی در چنین فضاهایی است؛ یعنی اگر این فضا از بین برود و ملاک، کار، فعالیت، هنر و لیاقت باشد، آنها جایگاهی ندارند. چنین انسان‌هایی همیشه در فضاهای دوقطبی رشد می‌کنند تا به افراد حمله کنند و به این وسیله مطرح باشند؛ ولی وقتی وحدت ایجاد شود و دشمن داخلی وجود نداشته باشد، آنها بیکار خواهند شد. لذا آنها دوست دارند که داستان ادامه داشته باشد.”

او بارها مسوولان نظام را در هر رده ای مورد خطاب قرار داده و از آنان خواسته است که این ظلم را پایان دهند و همگان را به رعایت قانون دعوت کرده و بارها تاوان اظهارنظرهای صریح و سخنان خود را داده است.

سخنان او تنها معطوف به محصوران نیست او همواره نسبت به اقدام غیرقانونی مبنی بر ممنوع التصویر و ممنوع الخبری سیدمحمد خاتمی رییس دولت اصلاحات اعتراض کرده است.

این بار خطاب علی مطهری رییس مجلس خبرگان است، کسی که خود سالها بر مسند ریاست قوه قضاییه تکیه زده و لاجرم قانون را خوب می داند. مطهری در این نامه سرگشاده از یزدی خواسته است این دو موضوع را در دستور کار اجلاس پیش روی مجلس خبرگان قرار دهد تا حل و فصل حاصل شود.

متن نامه علی مطهری را که در سایت شخصی خود منتشر کرده است در زیر آمده است:

آیت‌الله محمد یزدی دامت برکاته
رئیس محترم مجلس خبرگان رهبری

با اهداء سلام و تحیت، نظر به این که در موضوع ممنوع‌التصویری و ممنوع‌البیانی رئیس جمهور اسبق و نیز در مسئله حصر خانگی نخست‌وزیر دوره جنگ و همسرش و رئیس اسبق مجلس، مراجع مسئول مستند قانونی ارائه نمی‌کنند و پاسخگو نیستند، مستدعی است این دو موضوع در دستور کار اجلاس پیش روی مجلس خبرگان قرار داده شود تا با تدبیر و هدایت رهبر گرانقدر انقلاب اسلامی این دو معضل حل و فصل گردد.

از جناب‌عالی که محضر درس استاد شهید آیت‌الله مطهری را درک کرده و با سیره آن شهید آشنا هستید این انتظار نزد اقشار مختلف ملت وجود دارد. قبلا از حسن توجه آن مقام محترم سپاسگزارم.
با تقدیم احترام
على مطهرى


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.