احضار زندانی سیاسی دهه ۶۰، تهدید به پرونده سازی جدید و انتقال وی به سلول انفرادی

چهارشنبه, 11ام شهریور, 1394
اندازه قلم متن

ali-moezi.jpgبنا به گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران » روز گذشته زندانی سیاسی دهه ۶۰ علی معزی به اجرای احکام زندان مرکزی کرج احضار و تهدید گردید که در صورت عدم شرکت در دادگاه های فرمایشی به سلولهای انفرادی منتقل خواهد شد.

روز سه شنبه ۱۰ شهریور ماه زندانی سیاسی دهه ۶۰ علی معزی به اجرای احکام زندان مرکزی کرج احضار گردید و تحت عنوان اخلال در نظم تهدید شد که در صورت عدم شرکت در دادگاه های فرمایشی وزارت اطلاعات او را به سلولهای انفرادی منتقل خواهند کرد.احضار زندانی سیاسی علی معزی در ارتباط با اجتناب وی از حضور در دادگاه های فاسد، غیر مشروع و به رسمیت نشناختن دادگاه های فرمایشی ولی فقیه در اردیبهشت ماه سال جاری صورت گرفت.

در این جلسه فردی به نام مقیسه رئیس اجرای احکام همراه با تعدادی دیگر با عربده کشی و رفتارهای وحشیانه خطاب به زندانی سیاسی علی معزی گفت : که تو را به ۱۵ روز انتقال به سلول انفرادی تعلیقی محکوم می کنم و در صورتی که بار دیگر دادگاه تو را احظار کرد و در آن شرکت نکردی به سلول انفرادی خواهی رفت.

از طرفی دیگر مقیسه به وی اعلام نمود که قرار است ۲۵ روز دیگر به دادگاه انقلاب تهران برده شود و در مورد اتهام واهی تبلیغ علیه نظام که در شعبه ۱ دادگاه انقلاب کرج توسط فردی به نام آصف حسینی در حالی که مورد ضرب و شتم قرار گرفته و پیشانی وی شکاف برداشته بود و در حال خونریزی بود به ۱ سال زندان محکوم شد باز هم قرار است تحت عنوان همین اتهام در دادگاه انقلاب تهران مورد محاکمه قرار گیرد.

لازم به یاد آوری است که اجرای احکام در زندانهای ولی فقیه که زندانیان به آنها جلادان زندان می گویند، احکام ضدبشری مانند دار زدن زندانیان، قطع دست و پا و چشم در آوردن و سایر احکام قرون وسطایی را به اجرا در می آورند و مقیسه رئیس اجرای احکام زندان مرکزی کرج تا به حال حکم ضدبشری اعدام تعداد بیشماری از زندانیان را به اجرا در آورده است.

زندانی سیاسی علی معزی از بیماری سرطان پروستات، بیماری کلیوی و سایر بیماریها رنج می برد و هنگامی که در حال معالجه بیماری سرطان پروستات خود بود دستگیر و از آن زمان تاکنون از درمان جدی وی خوداری می کنند.

سیاست سرکوب، شکنجه، اذیت و آزار و صدور احکام سنگین علیه زندانیان سیاسی در ایران توسط شخص آخوند علی خامنه ای گرفته می شود و مجریان اصلی آنها آخوند صادق لاریجانی و آخوند محمود علوی وزیر اطلاعات و بازجویان تحت امر وی در وزارت اطلاعات ولی فقیه هستند.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، تهدید به محاکمه مجددا و انتقال به سلول انفرادی را محکوم می کند و از کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی برای پایان دادن به اعدام، شکنجه و اعمال سرکوبگرانه خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت آخوند علی خامنه ای و آخوندهای همدست وی به شورای امنیت سازمان ملل متحد است است.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۱۱ شهریور ۹۴برابر با۰۲ سپتامبر۲۰۱۵


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.