بی خبری از وضعیت شاپور رشنو و فعالان مدنی بازداشت شده در اندیمشک

یکشنبه, 29ام شهریور, 1394
اندازه قلم متن

shapor-reshno

علیرغم ارجاع پرونده بازداشت شدگان شهر اندیمشک به شعبه سه بازپرسی این شهر، از اتهامات و محل بازداشت آنان همچنان اطلاعی در دست نیست.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دادستانی اندیمشک روز شنبه اعلام کرده که پرونده افراد بازداشت شده در اختیار شعبه سه بازپرسی شهر اندیمشک قرار گرفته است.

همسر “شاپور رشنو” در گفتگو با خبرنگار هرانا در ارتباط با نحوه بازداشت شدن همسرش و دیگر فعالان مدنی اندیمشک گفت: “بامداد چهارشنبه ساعت یک و نیم صبح حدود پانزده تا بیست نفر به منزل ما ریختند و تا سه صبح در خانه ما بودند. تمام کسانی هم که آن شب بازداشت شدند به همین ترتیب و با همین تعداد نفر بطور همزمان به خانه هایشان هجوم آورده شده و بازداشت شدند.

تمام وسائل مانند کتاب، جزوات، کامپیوتر و گوشی تلفن های همراه تمام کسانی که در خانه بودند به مانند برادر، همسر و خواهر ایشان را برداشتند. خودشان هم می گفتند که سروصدا نکنید که آبرویتان در محل می رود.”

همسر این فعال مدنی زندانی همچنین با ذکر این مطلب که بازداشت کنندگان حکم بازداشت و بازرسی داشتند اعلام کرد که روز شنبه دادستانی شهر اندیمشک اعلام کرده است که پرونده افراد بازداشت شده در اختیار شعبه سه بازپرسی شهر اندیمشک است.

همسر شاپور رشنو همچنین در ارتباط با وضعیت همسرش و دیگر فعالان مدنی بازداشتی در اندیمشک گفت که “نمی گویند کدام زندان و کجا هستند. زیر بازجویی هستند و شاید تا یک ماه هم طول بکشد. ممنوع الملاقات هستند هیچ تماسی گرفته نشده و هیچ خبری از ایشان نیست.”

لازم به ذکر است که “مادر امیر رحیم خانی” که به همراه افراد دیگر بازداشت شده بود روز گذشته و با قرار وثیقه ۱۰۰ میلیون تومانی آزاد شد.

بامداد چهارشنبه ۲۵ شهریورماه، نیروهای امنیتی با هجوم به منازل فعالان مدنی و کارگری شهر اندیمشک، شاپور رشنو فعال مدنی با گرایشات ملی مذهبی و تعداد دیگری از فعالین مدنی و کارگری اندیمشک از جمله آقایان “علی محمد جهانگیری”، “امیر رحیم خانی” و مادرش و “علی نجاتی” از فعالان سندیکای کارگران هفت تپه را بازداشت کردند.

هنوز از انگیزه این بازداشت های گسترده و همزمان در اندیمشک خبری در دست نیست.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.