صادق لاریجانی: به رهبری اطمینان دادیم “سردسته” های زندانیان سیاسی آزاد نمی شوند

چهارشنبه, 15ام شهریور, 1391
اندازه قلم متن

لاریجانی به نقش محوری آیت الله خامنه ای در قوه قضاییه تصریح کرد و گفت که به رهبری اطمینان داده است که این افراد با سردسته‌هایشان اقداماتشان فرق می‌کنند و هر کدام را که ایشان پذیرفتند مورد عفو قرار گرفتند و باید بگویم عفو شدگان جز رده‌های بالا نیستند.

کلمه: رئیس دستگاه قضا مدعی است که دستگاه قضا در فتنه خوب عمل کرد به گونه‌ای که بدون اینکه پرونده‌ای برای کسی ایجاد شود چند هزار نفر را آوردند که ما باید به آن‌ها رسیدگی می‌کردیم.

اعتراضات مردم در خرداد ماه ۱۳۸۸ به نتایج انتخابات ریاست جمهوری از نظر این مقام قضایی فتنه ای است که وی و همکارانش توانسته اند حتی بدون تشکیل پرونده به آن رسیدگی کنند.

به گزارش کلمه، صادق لاریجانی که در نشست سالانه انجمن های اسلامی مستقل سخن می گفت، بدون اشاره به بی عدالتی های صورت گرفته، قربانی شدن تعدادی از جوانان در بازداشتگاه کهریزک و حبس بی گناهان در زندان ها مدعی شد: ما از آن زمان تا کنون توهین‌های اصلاح طلبان و فتنه گران را همچنان بر دوش می‌کشیم.

وی در خصوص آزادی های اخیر زندانیان ادعا کرد: در مراحل رسیدگی به پرونده دانشجویان و زندانیان امنیتی به افرادی برخورد کردیم که برحسب سهم قضات آن‌ها متنبه شده بودند و حتی این متنبه شدن خود را نیز کتبا اعلام کرده بودند.

لاریجانی به نقش محوری آیت الله خامنه ای در قوه قضاییه تصریح کرد و گفت که به رهبری اطمینان داده است که این افراد با سردسته‌هایشان اقداماتشان فرق می‌کنند و هر کدام را که ایشان پذیرفتند مورد عفو قرار گرفتند و باید بگویم عفو شدگان جز رده‌های بالا نیستند.

این مقام قضایی بدون اشاره به تخلفات برخی نزدیکان و هواداران مصباح یزدی اظهار داشت: من از صمیم قلب آقای مصباح را دوست دارم و شخصیت ایشان را قبول دارم اما در قانون آمده است اگر جایی نسبت به مقامات و مسئولین توهینی مشاهده شد بدون نیاز شاکی خصوصی باید با آن برخورد کنیم اما برخی از قضات معتقدند که تا شاکی خصوصی نباشد نمی‌تواند برای فردی وارد عمل شد.

او که مدعی مبارزه با مفاسد اقتصادی است به عدم حضور جهرمی و خاوری در پرونده اختلاس بزرگ هیچ اشاره ای نکرد و در خصوص اتهامات سرحلقه تیم فاطمی گفت: “بدانید که ما در این مساله کوتاه نمی‌آییم اما در نظامی هستیم که مناسبات قانونی در کشور حاکم است و اجازه دهید که مسیر طی شود. قضیه که تمام شد ما اطلاع‌رسانی می‌کنیم.”

این در حالی است که پرونده محمدرضا رحیمی بعلت دخالت مستقیم رهبری، متوقف شده است.

وی با اشاره به اینکه اکنون در رابطه با دستگاه قضا دو نوع گلایه وجود دارد گفت: برخی گلایه‌مند هستند که چرا دستگاه قضا با رسانه‌ها و وبلاگ‌ها برخورد می‌کند و برخورد دستگاه قضا با این گروه صحیح نیست اما این را باید بگویم که در برخی از وبلاگ‌ها و رسانه‌ها اتهامات موهومی زده می‌شود که برای جامعه مفید نیستند و اگر ما نخواهیم با آن‌ها مقابله کنیم قطعا جامعه و مسئولین زیر سوال خواهند رفت.

لاریجانی گفت: برخی از رسانه‌ها و وبلاگ نویس‌ها مسائلی را مطرح می‌کنند زیبنده کشور نیست مثلا عکس من و دو برادرم را می‌کشند و تفنگ در دستمان می‌گذارند و زیر آن می‌نویسند سه تفنگدار و یا عکس ۲۸۵ گوسفند را می‌کشند و در مقابل آن کرسی‌های مجلس را می‌گذارند آیا این‌ها تخریب جامعه نیست، مجلس در راس امور است و آن‌ها با این تخریب‌ها مجلس را زیر سوال می‌برند به نظر شما آیا نباید قاطعانه با این رسانه و وبلاگ نویسان برخورد شود.

قاضی القضات در خصوص پرونده برادرش بر این باور است که این پرونده سیاسی است! و می گوید: “بر اساس نقل قولی ۵۰۰ هزار پرونده‌ نزاع با منابع طبیعی مطرح است. آیا همه‌ آنها را در سایت‌ها منتشر کرده‌اند؟ پس مشخص است که می‌خواهند کار سیاسی کنند.

او نگفت علت عدم رسیدگی به این پرونده چیست.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.