“کشف بمب و انهدام دو گروه تروریستی” در ایران

یکشنبه, 1ام آذر, 1394
اندازه قلم متن

وزیر کشور و معاون وزارت اطلاعات ایران از کشف تعدادی بمب و نیز انهدام دو گروه تروریستی در مرزهای جنوب شرقی و شمال غربی ایران خبر داده‌اند. به گفته وزیر کشور، بمب‌های آماده قابل انفجار در شرق ایران کشف شده‌اند.

خبرگزاری جمهوری اسلامی ایران به نقل از معاون امنیت داخلی وزارت اطلاعات خبر داد که دو تیم تروریستی در روزهای اخیر در شرق و غرب ایران شناسایی و منهدم شده‌اند.

یکی از این تیم‌ها در استان سیستان و بلوچستان فعال بوده است. به گفته این مقام امنیتی این گروه قصد انفجار بیش از ۱۵۰ کیلوگرم مواد منفجره در قالب ۱۰ بمب را در مسیرهای ارتباطی مرزی راسک به ایرانشهر داشته است.

جزئیاتی درباره ماهیت این “گروه تروریستی” اعلام نشده اما معاون وزارت اطلاعات گفته است: «این تیم تروریستی در راستای اهداف استکبار جهانی و متحجرین منطقه فعالیت می‌کرد.»

این مقام امنیتی همچنین از انهدام یک “گروه تروریستی” دیگر که از غرب ایران وارد آذربایجان غربی شده بود خبر داده است. به گفته او این گروه “وابسته به گروهک‌های ضدانقلاب” بوده و قصد “اقدامات تروریستی و خرابکارانه” در داخل ایران را داشته‌اند.

معاون وزارت اطلاعات اظهار داشته که مقادیر قابل توجهی سلاح و مهمات از این “تیم تروریستی” کشف شده است.

کشف بمب در شرق ایران

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور نیز شنبه شب (۳۰ آبان) در گفت‌وگو با شبکه اول تلویزیون ایران از “کشف مقداری بمب آماده قابل انفجار” در شرق ایران خبر داد.

وی همچنین گفت: «در عاشورا تعدادی از دشمنان ما می‌خواستند وارد کشور شوند که همه بازداشت شدند.»

وزیر کشور ایران درباره میزان جدی بودن تهدیدهای ترویستی علیه ایران گفت: «به همان نسبتی که در منطقه و نظام بین‌الملل تأثیرگذار و موثر هستیم اما تهدید نیز می‌شویم و دشمنان ما علیه ما فعال هستند.»

رحمانی فضلی با این حال تاکید کرد که با “تلاش نیروهای امنیتی، اطلاعاتی و انتظامی شرایط کشور مناسب و مطلوب” است.
پیش از این ابراهیم جعفری، وزیر امور خارجه عراق گفته بود که سازمان‌های امنیتی این کشور اطلاعاتی به دست آورده‌اند که نشان می‌دهد بعضی کشورها از جمله ایران، آمریکا و فرانسه از اهداف حملات گروه‌های تروریستی هستند.

محمود علوی، وزیر اطلاعات جمهوری اسلامی ایران نیز حملات تروریستی پاریس را “هشداری جدی” برای ایران دانسته بود.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.