تداوم بازداشت فعالین مدنی در زندان اردبیل

سه شنبه, ۳ام آذر, ۱۳۹۴
اندازه قلم متن

fafline-ardebil-300x191

تعدادی از فعالین مدنی اردبیل که در جریان اعتراضات اخیر بازداشت شده بودند، همچنان در زندان اردبیل نگهداری می شوند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تعدادی از فعالین مدنی شناخته شده شهر اردبیل، با گذشت بیش از دو هفته از زمان دستگیری، همچنان تحت بازداشت موقت و در زندان اردبیل نگهداری می شوند. به گفته منابع محلی برای برخی از این فعالین قرار وثیقه ۸۰ میلیونی صادر شده که با مخالفت و اعتراض آنان روبرو شده است.

بنابر گزارش منابع محلی، “رحیم غلامی”، “علی خیرجو”، “مرتضی پروین”، “علی واثقی”، “میثم جولانی”، “توحید امیرامینی”، “محسن (بابک) محسن زاده” و “سعید صادقی فر” هشت از فعالین بازداشت شده ای هستند که هم اکنون در بندهای مختلف زندان اردبیل نگهداری می شوند. “فرشید پیچگانلو” نیز از جمله بازداشت شدگانی است که به تازگی با تودیع وثیقه ۸۰ میلیونی آزاد شد.

اغلب این افراد از فعالین ترک (آذری) شناخته شده ای محسوب می شوند که پیش از این نیز بارها تعقیب، بازداشت و زندانی شده اند.

گفتنی است در جریان اعتراضات اخیر شهرهای ترک نشین تعداد زیادی از شهروندان معترض و فعالین مدنی در اردبیل دستگیر شدند که تعدادی از آنها با اخذ تعهد سریعا آزاد شده و حدود هیجده تن نیز با تشکیل پرونده بازداشت و تفهیم اتهام شدند.

این تجمعات در اعتراض به پخش یک برنامه مشهور و قدیمی تلویزیونی به نام “فتیله” رخ داد که شائبه ی توهین و نژادپرستی از آن برداشت می شد. در ادامه این اعتراضات پخش این برنامه متوقف و عوامل آن ضمن عذرخواهی از کار برکنار شدند ولی تعداد زیادی از شهروندان معترض همچنان در بازداشت به سرمی برند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.