اعتصاب غذای سخنگوی کانون صنفی معلمان در زندان

پنجشنبه, 12ام آذر, 1394
اندازه قلم متن

Mahmood-Beheshi-Langerodi_kampain.info_

به گزارش صدای آمریکا محمود بهشتی، سخنگوی کانون صنفی معلمان در زندان اعتصاب غذا کرده است.

وبسایت “حقوق معلم وکارگر” از قول محمد حبیبی، عضو هیئت مدیره کانون صنفی معلمان ایران خبر داده که وضعیت محمود بهشتی پس از پنج روز اعتصاب غذای خشک “وخیم” است و آسیب‌های جسمی “به شدت” او را تهدید می‌کند.

به گفته این فعال صنفی در چهار روز نخست اعتصاب غذای آقای بهشتی برای “حفظ آرامش جامعه معلمان در آغاز سال تحصیلی” از رسانه‌ای شدن موضوع خودداری شده اما ادامه اعتصاب و وخامت حال او باعث انتشار خبر شده است.

mohammad beheshti langrudi

محمود بهشتی به حکم دادگاهی در سال ۱۳۸۹ به پنج سال زندان محکوم شده است. کانون صنفی معلمان ایران پیش از این در بیانیه‌ای عنوان کرده بود که دادگاه آقای بهشتی تنها پنج دقیقه طول کشیده است. اعتراض این فعال حقوق معلمان به ممانعت مسئولان قضایی از آزادی او با قرار وثیقه است.

علاوه بر محمود بهشتی، برخی دیگر از فعالان صنفی معلمان نیز در بازداشت هستند. از جمله رسول بداقی که محکومیت ۶ سال زندانش در مرداد ماه به پایان رسید، دوباره به سه سال زندان محکوم شده است.

به گزارش کلمه سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران، بیش از دو سال پیش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به ۵ سال زندان محکوم شد.

وی پیش از بازداشت اخیرش به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد بود.

متن نامه وی که توسط کانون صنفی معلمان ایران منتشر شده به شرح زیر است:

به نام خداوند جان و خرد

به این وسیله اعلام می نمایم:

اینجانب محمود بهشتی لنگرودی که ۲۵ سال از عمر خود را صرف تعلیم و تربیت فرزندان این مرز و بوم کرده و بیش از ۱۵ سال نیز در قالب فعالیتهای صنفی، در خدمت فرهنگیان عزیز بوده ام، در اعتراض به حکم ناعادلانه قاضی صلواتی “مبنی بر ۹ سال حبس”، از جانب دادگاه چند دقیقه ای، از پنجشنبه، ۵ آذر ۱۳۹۴ به صورت رسمی در اعتصاب غذا به سر می برم، به این امید که مسوولان، به ویژه مسوولان قضایی با شنیدن فریاد تظلم خواهی اینجانب، نسبت به توقف اجرای حکم تا زمان اعاده دادرسی در دادگاهی صالح، علنی و با حضور هیات منصفه اقدام نمایند.

این خبر صرفا جهت ایجاد فرصت برای مسوولین جهت رسیدگی به خواسته هایم، تا این لحظه، چهارشنبه ۱۱ آذر ۱۳۹۴ اعلام عمومی نشد. بدیهی است که مسوولیت هر اتفاق ناخوشایندی که طی دوران اعتصاب غذا متوجه اینجانب شود به عهده همه کسانی خواهد بود که ظلم مذکور را در حق من مرتکب شده و یا در برابر این دادخواهی سکوت و بی تفاوتی اختیار می کنند.

محمود بهشتی لنگرودی

۱۱آذر ۱۳۹۴ – اوین


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.