پس از بیست روز اعتصاب غذا؛ محمود بهشتی، معلم زندانی به مرخصی اعزام شد

سه شنبه, 24ام آذر, 1394
اندازه قلم متن

mohammad beheshti langrudi

محمود بهشتی، معلم زندانی و سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان به مرخصی اعزام شد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، محمود بهشتی لنگرودی، معلم زندانی که از بیست روز قبل در بند هشت زندان اوین اعلام اعتصاب غذا کرده بود، بعد از ظهر امروز سه شنبه ۲۴ آذرماه به مرخصی اعزام شد.

تلگرام کانون صنفی معلمان با اعلام این خبر گفته که این معلم زندانی طی تماس تلفنی به خانواده اش اطلاع داده که به مرخصی آمده و در حال بازگشت به منزل است.

روز گذشته محمد حبیبی، عضو کانون صنفی معلمان، در مصاحبه ای گفته بود که جان محمود بهشتی لنگرودی در بیستمین روز اعتصاب غذا در خطر است.

آقای بهشتی در نامه اعتصاب غذایش اعلام کرده بود که این بار، تا رسیدن به خواسته هایش به اعتصاب غذا ادامه خواهد داد. سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران در مهرماه نیز در اعتراض به حکم و وضعیتش در زندان برای مدتی اعتصاب غذا کرده بود.

به گفته آقای بهشتی، جلسه محاکمه وی بسیار کوتاه بوده است، محمد حبیبی از اعضای هیات مدیره کانون صنفی معلمان ایران پیشتر گفته بود که در جلسه محاکمه “فقط پنج دقیقه فرصت دفاع به ایشان داده بودند و با وجود اعتراضات ایشان، در طول این سال ها هیچ تغییری در این حکم ناعادلانه ایجاد نشده است”.

آقای بهشتی نخستین بار در انتخابات بحث برانگیز سال ۱۳۸۸ یک روز بازداشت شد.

وی که پیش از زندانی شدن به قید وثیقه ۱۵۰ میلیون تومانی آزاد بود، ۱۵ شهریورماه سال جاری مجددا بازداشت شد و در حال حاضر در زندان اوین نگهداری می شود، .

محمود بهشتی‌ لنگرودی، سخنگوی پیشین کانون صنفی معلمان ایران، بیش از دو سال پیش از سوی شعبه ۱۵ دادگاه انقلاب به ریاست قاضی صلواتی به زندان محکوم شد.

حکم آقای بهشتی در خرداد ۱۳۹۲اعلام شد و او همزمان در صفحه شخصی فیسبوک خود اعلام کرد: “آقای صلواتی حکمم را به من ابلاغ کرد. چهارسال زندان به اتهام اجتماع و تبانی علیه امنیت ملی، یک سال زندان به اتهام تبلیغ علیه نظام.”

وی افزود: “با احتساب چهار سال حبس تعلیقی، جمعا می شود ۹ سال زندان، به همین راحتی.”


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.