ضرب و شتم زندانیان اعتصاب غذا کننده رجایی‌شهر به دستور مسئولین زندان

چهارشنبه, 9ام دی, 1394
اندازه قلم متن

zendan rajai shahr

مسئولین زندان رجایی‌شهر با تشویق و تحریک زندانیان عادی، از آنان خواسته‌اند که با تهدید و ضرب و شتم چهار زندانی امنیتی را وادار به شکستن اعتصاب غذا کنند. ایرج حاتمی یکی از این زندانیانی است که به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، روز گذشته مسئولین زندان رجایی‌شهر چهار زندانی امنیتی را که دست به اعتصاب غذا زده بودند، به بندهای مختلف فرستاده و از زندانیان خواسته اند که “به زور و تهدید” اعتصاب غذای آنان را بشکنند.

یکی از این زندانیان ایرج حاتمی است که پس از اعتصاب غذا به سالن ۶ فرستاده شد.

یکی از زندانیان عادی این سالن که شاهد ماجرا بوده است به گزارشگر هرانا گفت که امیریان، مدیر داخلی زندان به زندانیان دستور داده است که به زور اعتصاب غذای وی را بشکنند.

به گفته‌ی این زندانی، ایرج حاتمی به شدت از سوی زندانیان مورد ضرب و شتم قرار گرفته و یکی از این زندانیان سیگارش را روی سر این زندانی خاموش کرده است.

علیرضا فراهانی، فرید آزموده و بهزاد ترحمی سه زندانی دیگری بودند که به همین شیوه به بندهای مختلف فرستاده شدند.

به گفته‌ی این زندانیان، ایرج حاتمی با سر و صورتی خونین و حال وخیم به بند بازگشته و سایر همبندیان سیاسی-امنیتی پس از این اتفاق با تحصن و اعتراض خواستار بازگشت فرید آزموده دیگر همبندیشان شدند.

فرید آزموده پس از بازگشت به همبندیانش گفته است که از سوی زندانیان عادی تهدید به قتل و ضرب و شتم، پس از ساعت خاموشی شده است.

گفته می شود که این چهار زندانی با اتهامات نظامی و امنیتی در زندان رجایی شهر نگهداری می شوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.