گزارشی از وضعیت بهداری زندان اوین

دوشنبه, 14ام دی, 1394
اندازه قلم متن

bazdashtgah evin

وضعیت بهداری زندان اوین نامناسب توصیف شده و نارضایتی زندانیان از بهداری اوین افزایش یافته است.

به گزارش خبرگزای هرانا، ارگان مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، تحویل داروهای اشتباه که بارها مورد اعتراض زندانیان قرار گرفته با بی توجهی یا توجیه نامناسب و غیرمنطقی افراد بهداری مواجه شده و با اینکه بارها زندانیان حتی قرص های خودشان را از بیرون تهیه کرده و به بهداری تحویل داده اند تا از همان داروها استفاده کنند، داروهایشان دستکاری شده است. آزمایش های انجام شده توسط بهداری اوین نیز یا نادرست بوده و یا پاسخهای داده شده نادرست و جابجا داده می شود.

همچنین این گزارش می افزاید که وضعیت بهداشت نیز در بهداری در سطح بسیار نازلی است و بهداری اوین از حداقل امکانات بهداشتی محروم است.

بنا بر این گزارش ظروف مخصوص داروی بهداری و ظروف تحویل داروها به زندانیان تا حدی کثیف است که خود می تواند عامل انتقال بیماری های گوناگون گردد.

وضعیت آمبولانسهای بهداری اوین نیز در وضعیت نامناسبی به سر می برند. بصورتی که نه تنها تمام دستگاه ها و تجهیزات مورد نیاز آمبولانس خراب و از کار افتاده است بلکه به قدری کثیف و آلوده است که طاقت تحمل این وضعیت برای انسانهای سالم نیز وجود ندارد.

لازم به ذکر است که بندهای زندان اوین فاقد برانکارد یا وسیله ای برای حمل زندانیان بدحال و از هوش رفته است و در چنین زمان هایی می بایست خود زندانیان همبندی بدحال خود را جابجا کنند و در این مواقع ماموران زندان و پاسیارها کوچکترین کمکی برای انتقال بیمار به بهداری انجام نمی دهند.

گفتنی است که اعزام های بیماران به موقع انجام نمی شود و در مورد اعزام بیماران سخت گیری های بی جا و ناموجهی به کار گرفته می شود و بیماران بدحال به جای اعزام به بیمارستانها و پزشکان متخصص خود، با تزریق آمپول های آرام بخش و کورتون به بندها منتقل می شوند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.