بی‌خبری از معلم بازداشتی

دوشنبه, 5ام بهمن, 1394
اندازه قلم متن

dr.assadi

اسدالله اسدی، در روز چهارشنبه ۳۰ دی‌ماه، در تبریز، توسط نیروهای امنیتی، بازداشت و به بازداشتگاه اداره اطلاعات تبریز منتقل‌شده است.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، پس از بازداشت اسدالله اسدی در روز چهارشنبه سی‌ام دی‌ماه تاکنون اطلاع دقیقی از وضعیت وی در دست نیست و خانوادهٔ وی موفق به ملاقات با وی نشده‌اند.

لازم به ذکر است نیروهای امنیتی، بدون نشان دادن حکم قضایی، وی را به هنگام بازداشت، مورد ضرب و شتم قراردادند.

این معلم بازنشسته به‌تازگی پس از سپری کردن دوران محکومیت پنج سال و شش ماه خود از زندان اوین آزادشده بود.

اسدالله اسدی در تاریخ ۲۱ تیرماه سال ۱۳۸۹ از سوی مأموران اداره اطلاعات تبریز در مسیر محل کار خود بازداشت و پس از تحمل سلول انفرادی در بازداشتگاه‌های اداره اطلاعات تبریز و ۲۰۹ اطلاعات تهران، از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب تهران، به اتهام همکاری با دول متخاصم و هم‌چنین عضویت در حزب خلق مسلمان، به ده سال و شش ماه حبس تعزیری محکوم شد. این حکم بعداً به پنج سال و شش ماه کاهش یافت.

اسدالله اسدی در سال ۱۳۵۹ به استخدام اداره آموزش‌وپرورش درآمد و در سال ۱۳۷۲ توانست در رشته پزشکی از دانشگاه علوم پزشکی تبریز فارغ‌التحصیل گردد. به‌رغم اشتغال ٢٠ ساله در آموزش‌وپرورش، به دلیل شائبه‌های سیاسی نتوانست ارتقای شغلی پیدا کند و از طرف هسته گزینش آموزش‌وپرورش رد صلاحیت شد. اداره آموزش‌وپرورش تبریز علی‌رغم پیگیری آقای اسدی، حقوق این زندانی سیاسی را به بهانه وابستگی به حزب خلق مسلمان همواره تضییع کرده است. وی در اعتراض به «تضییع حقوقش از سوی اداره آموزش‌وپرورش»، اقدام به حمل و نمایش پلاکاردهای اعتراضی در اطراف بازار تبریز کرده بود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.