وخامت حال محمد علی طاهری در دوازدهمین روز از اعتصاب غذا و انتقال به بیمارستان

پنجشنبه, ۲۲ام بهمن, ۱۳۹۴
اندازه قلم متن

mohammad ali taheri

محمدعلی طاهری، بنیان‌گذار عرفان حلقه، به دلیل وخامت وضعیت جسمانی ناشی از اعتصاب غذا به بیمارستان منتقل شد.

به گزارش تارنگار حقوق بشر در ایران، محمدعلی طاهری، زندانی عقیدتی محبوس در زندان اوین به دلیل وخامت حال و ضعف ناشی از چند روز اعتصاب غذا به بیمارستان بقیه‌الله الاعظم انتقال داده شد و پس از دو روز بستری بودن در بخش مراقبت‌های ویژه به زندان اوین بازگردانده شده است. وی پس از بازگردانده شدن به بند همچنان اعتصاب غذای خود را از سر گرفته است.

لازم به ذکر است که آقای طاهری که در اعتراض به نگهداری غیرقانونی وی پس از اتمام ۵ سال محکومیت، دست به اعتصاب غذای نامحدود زده بود، اعلام کرده است در صورت ادامه حبس غیرقانونی او در زندان اوین، به اعتصاب غذای خشک‌دست خواهد زد.

محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه»، ۶۰ ساله و متولد کرمانشاه است. او در سال ۱۳۸۰ موسسه‌ای به نام «عرفان حلقه» با تمرکز فرا درمانی و طب مکمل در تهران تأسیس کرد. آقای طاهری چندین کتاب نوشته که از سوی وزارت ارشاد مجوز گرفته‌اند و همچنین چند دوره کلاس در دانشگاه تهران و دانشگاه علوم پزشکی تهران در خصوص طب مکمل داشته است. دانشگاه طب سنتی ارمنستان در اردیبهشت سال ۱۳۹۰، به محمدعلی طاهری دکترای افتخاری اعطا کرد.

او در سال ۱۳۸۹ برای اولین بار به اتهام اقدام علیه امنیت کشور از سوی نیروهای وزارت اطلاعات دستگیر و برای ۶۷ روز در زندان اوین تحت بازجویی قرار گرفت. او پس‌ازآن با قرار وثیقه آزاد شد اما مجدداً در تاریخ ۱۴ اردیبهشت‌ماه ۱۳۹۰ بازداشت شد و به اتهام توهین به مقدسات، اتهام فعل حرام و رابطه نامشروع به دلیل «تماس با مچ دست‌زن نامحرم در زمان عمل فرا درمانی» و به اتهام دخالت در امر پزشکی، تحصیل مال نامشروع و توزیع آثار سمعی– بصری و استفاده غیرمجاز عناوین علمی پزشکی جمعاً به ۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق و ۹۰۰ میلیون تومان جریمه نقدی محکوم شد.

اما آقای طاهری در تابستان ۱۳۹۳ مجدداً برای اتهام مفسد فی‌الارض که قبلاً در پرونده‌اش بررسی‌شده بود، بازجویی شد. دادگاه او در اسفندماه ۱۳۹۳ برگزار شد و در‌‌نهایت در خردادماه ۱۳۹۴ به اتهام فساد فی‌الارض از طریق منحرف کردن افراد به اعدام محکوم شد. با اعتراض وکلای آقای طاهری، پرونده او برای بررسی مجدد به دیوان عالی کشور فرستاده شد.

خواهر محمدعلی طاهری، مؤسس «عرفان حلقه» اظهار کرده بود حکم اعدام او از سوی شعبه ۳۳ دیوان عالی کشور لغو شده و پرونده برای رسیدگی مجدد به شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب فرستاده‌شده است

وی ادامه داد: آقای سعید خلیلی، وکیل برادرم که به دیوان مراجعه کرده بودند و حکم لغو حکم اعدام او را شخصاً دیده است.

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.