ابهامات در مورد مدرک دکترای احمد توکلی کاندیدای اصولگرایان در لیست نهایی برای مجلس + اسناد

یکشنبه, 25ام بهمن, 1394
اندازه قلم متن

ahmad-tavakkoli

احمد توکلی ادعا کرده است که مدرک دکترای اقتصادش را در سال ۱۳۷۵ از دانشگاه ناتینگهام انگلستان با پایان‌نامه‌ای با عنوان «دلایل تورم در اقتصاد ایران، ۱۹۷۲–۱۹۹۰» با حمایت مالی وزارت فرهنگ و آموزش عالی ایران اخذ کرده است. طی بررسی ی که شده است می بینیم که مدرک دکترای احمد توکلی، دارای مشکل جدی است و غیر قانونی اخذشده و مدرک معادل است و ایشان با همین مدرک «معادل» و پر از «رانت» وارد امور اجرایی کشور می‌شوند.

تراژدی رانتخواری در نظام آموزشی/ توکلی چگونه “دکتر توکلی” شد؟!

ماجرای “دکتر” شدن احمد توکلی ، وزیر کار کابینه میرحسین موسوی و رییس فعلی مرکز پژوهشهای مجلس که انتقادهای کینه جویانه وی ازرییس جمهور ، آن هم با ژست عدالت خواهی ! تمامی ندارد، در نظام آموزشی کشور یک تراژدی است. چگونه کسی با یک نامه به وزیر علوم وقت (دکتر معین) بورس فوق لیسانس میگیرد و با مدرک دکترا برمیگردد، مدرک دکترایش معادل ارزیابی میشود و سپس همه جا نان دکترا میخورد، چگونه کسی فرزندانش را به خارج کشور نمیبرد و بعد درخواست ارز تحصیلی برای هشت نفر میکند و …!

آنچه در ادامه می بینید اسناد بورسیه احمد توکلی ، البته “دکتر”! احمد توکلی است.

سند اول مربوط به فرم اطلاعات بورسیه شده هاست، آقای احمد توکلی بدون گذراندن کارشناسی ارشد مدرک دکتری گرفته است، ایشان به “دروغ” دارای “فوق لیسانس اقتصاد” از دانشگاه” شید بهشتی “معرفی شده و سند زیر موضوع را به خوبی ثابت می کند .

sanad1
جالبتر آنکه ایشان در نامه ای که خود برای ” معین” وزیر آموش عالی وقت می نویسند، درخواست خود را برای تحصیل در مقطع “کارشناسی ارشد” اعلام میدارند، ناگفته نماند که زمان تقریر نامه هنوز یک سال از فارغ التحصیلی ایشان در مقطع” کارشناسی” مانده است. سند زیر به خوبی گواه این مدعاست .

sanad2
در سند بعدی که در زیر آمده است، مشخص شده که ایشان بورسیه برای مقطع ” کارشناسی ارشد” را اخد کرده و نه ” دکتری ” ، علاوه بر این ایشان به دلیل اینکه نتیجه آزمون زبان های خارجی را نداشته اند طبق قانون باید برای ایشان نمره صفر منظور میشد ، گفتنی دیگر اینکه در نامه زیر اشاره شده است که وی مجاز به همراه بردن ۳ فرزند بوده است.

sanad3
با توجه به آنچه ذکر شده بود ایشان مجاز بودند تنها ۳ فرزند را همراه با خود به انگلستان ببرند، اما وی در عملی خلاف قانون، ۷ فرزند خود را برای سفر به انگلستان با خود همراه می سازد.

sanad4
در ایتدا درخواست احمد توکلی برای دریافت ارز متاهلی برای بورسیه با توجه به حضور خانواده وی در” ایران ” و همچنین طبق” قانون ” با مشکل مواجه شده و معاون وقت دانشجویی وزارت آموزش عالی با دریافت ارز متاهلی ایشان مخالفت می نماید. ( گرفتن ارز برای ۸ نفر که نرفته بودند !! )

sanad5
اما همانطور که در بالای نامه پاراف شده است، همراهی و ارفاق لازم برای توکلی در نظر گرفته می شود! (بخوانید قانون و بند ” پ ” آن !!)

فرد یاد شده پس از دریافت مدرک دکتری ، متعهد می شود که این مدرک ” معادل ” است که در اینصورت اصل استفاده ایشان از مدرک دکتری مورد سوال می باشد و ایشان نمی توانند خود را ” دکتر” بنامند.

sanad6
اما نکته تاسف و تاثر برانگیز اینکه ایشان با همین مدرک ” معادل” و پر از ” رانت ” وارد کار می شوند !

sanad7
نکته پایانی ماجرای جناب آقای مدعی قانون و حق ملت ! اعتراف کتبی ایشان به تخلفاتشان است،

sanad8
همانطور که در سند بالا مشاهده می کنید ، ایشان اعلام میدارند علی رغم اینکه به وی اعلام شده بود که گرفتن “دکتری” در حالی که ” کارشناسی ارشد” اخذ نشده خلاف قانون است، ولی ایشان همچنان بر تخلف خودشان اصرار ورزیده و پس از دریافت “دکتری” این امر بر ایشان مسجل می شود.

وی در ادامه ارزشیابی معادل از مدرک دکتری اش را نیز بی ارزش عنوان می نماید!

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. اسناد فوق نشان می دهد که آقای احمد توکلی دکترا و فوق لیسانس ندارد. سوال اینجاست که آقای ایشان آیا لیسانس دارد؟