بیانیه حزب ملت ایران در باره انتخابات: انتخابات و ویژگی های آن

سه شنبه, 27ام بهمن, 1394
اندازه قلم متن

hezbe-mellat-iran

انتخابات و ویژگی های آن

هم میهنان

حزب ملت ایران: با بیش از ۶۰ سال مبارزه ضد استبدادی و تجربه های گرانسنگ، بارها بیش شرط هایی را برای برگزاری انتخاباتی سالم که سازوکاری مطمین و آرام برای بهبود اوضاع جامعه  و به راستی مورد توجه همه مردم باشد در بیانیه های خود بیان کرده است تا از آن طریق بتوان در راستای گذار آرام و منطقی به سامانی مردم سالار که در آن به واقع بتوان گفت “میزان رای ملت است” دست یافت.

اکنون نیز که در آستانه انتخابات دیگری قرار گرفته ایم بار دیگر پیش شرط های انتخابات سالم و آزاد در جامعه را برای گذار از بی برنامگی های ملی، ناکارآمدی ها، فساد و تبعیض ها در بخش های گوناگون جامعه از مدیریت گرفته تا اقتصاد، فرهنگ، صنعت، بهداشت و درمان، کشاورزی، دادگستری، آموزش و پرورش، زنان، اقوام، کارگران و… عبور کرده در مسیر بهبود وضع جامعه مان حرکت کنیم.

هم میهنان:

برطرف نکردن موانع و کاستی های هرگزینشی آن را به حرکتی نمایشی “که از بار مسئولیت شانه خالی کردن است” تبدیل خواهد کرد و نتیجه آن وضع موجود است. حال آنکه باید کوشید نسبت به فراهم آوردن مقدمات انتخاباتی سالم از راه :

-پدید آوردن فضای باز سیاسی :

-تامین آزادی گفتار و نوشتار و گردهمایی های قانونی و جلوگیری از دخالت گروههای فشار و نهادهای انتظامی و نظامی

-آزاد گذاردن سازمانها و حزبهای دگراندیش و نهادهای مدنی در چارچوب همین قانون اساسی آزادی زندانیان عقیدتی و سیاسی و مدنی

-اجازه نشر به روزنامه ها و جراید و رفع تبعیض در بخش های مختلف جامعه به ویژه در بخش زنان، اقوام و پیروان ادیان و مذاهب قانونی

-حذف نظارت های گزینشی و سلیقه ای که به نوعی دخالت می انجامد .

با ایجاد ایمنی قضایی از راه رسیدگی به بزه های سیاسی در دادگاه های عمومی با حضور هیات منصفه بصورت علنی با شرکت وکیل دادگستری را نهادینه کنیم و از دیگر سوی در راستای یگانگی و وحدت ملی نسبت به فراهم آوردن زمینه های آشتی ملی و دادن تامین لازم به همه ایرانیان آواره و یا پراکنده در سراسر جهان که به دلایل گوناگون ناگزیر به کشورهای بیگانه کوچ کرده اند برای بازگشت به میهن اقدام شود.

حزب ملت ایران بر این باور است که با تامین و رفع موانع یاد شده می توان از گزینش سراسری سالم سخن گفت و در آن شرکت کرد در غیر اینصورت در انتخاباتی که جز مُهر تایید بر نابسامانی های موجود، ارزیابی دیگری نمی توان بر آن متصور شد، شرکت نخواهد کرد.

     حزب ملت ایران

تهران، بیست و هفتم بهمن ماه ۱۳۹۴ خورشیدی

 

برچیدن زندان سیاسی- قومی- عقیدتی و مدنی یک خواست ملی است.

فضای باز سیاسی ، پایندان استقلال و عدالت اجتماعی است

برقرار باد سامان مردمسالاری


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

۲ نظر

  1. جناب امیر! اگه هر بچه ای این حرفها را میفهمید نمیرفت به قانون اساسی کنونی جمهوری اسلامی رای بده. مردم ایران تنها مردمی در دنیا هستند که حاضرند به قانون اساسی عقب افتاده کنونی رای بدهند. این قانون اساسی را در هر کشوری بجز ایران به رای بگذاری مردم به ریش نویسندگان و برگزارکنندگان آن خواهند خندید. فقط ما مردم ایران هستیم که برای چنین قانون اساسی عقب افتاده ای سر و دست میشکنیم!

  2. این حرف ها رو همه از بر هستیم هر بچه ای هم میفهمه این حرف ها خیلی شیک و مجلسی هستن اما آیا جبهه ملی ایران بیش از این چند خط نوشته هیچ اقدام موثر دیگری نمی تونه سازماندهی کنه؟! مقاومت مدنی، حرکت نمادینی چیزی آخه.