آنگ سان سوچی رهبر دموکراسی خواهان برمه، مدال طلای مجلس قانونگزاری آمریکا را دریافت کرد

جمعه, 31ام شهریور, 1391
اندازه قلم متن

آنگ سان سوچی رهبر دموکراسی خواهان برمه روز گذشته در جریان مراسمی رسمی در کنگره آمریکا مدال طلای مجلس قانونگزاری آمریکا را که به پاس تلاش های او در راه استقرار دموکراسی در کشورش ۴ سال پیش به وی اعطا شده بود ، دریافت کرد. در مراسم رسمی اعطای این مدال جمعی از مقامات ارشد دولت آمریکا از جمله هیلاری کلینتون وزیر خارجه و نیز لورا بوش بانوی اول سابق آمریکا حضور یافتند. سوچی پس از دریافت این مدال زرین گفت که دریافت این مدال یکی از تکان دهنده ترین روزهای عمرش است.
۴ سال پیش هنگامی که کنگره آمریکا خانم سوچی را شایسته دریافت این مدال دانسته بود ، وی در حبس خانگی به سر می برد.

دو سال پیش سوچی از حبس خانگی رهایی یافت و در طی این مدت تلاش کرده است با مجاب کردن حکومت نظامی برمه به انجام اصلاحات ، دریچه های جهان خارج را به روی کشورش بگشاید.

خانم سوچی در مراسم دریافت مدال همچنان مردم کشورش را تشنه آزادی دانست و استقرار دموکراسی را با وجودی که نقص هایی نیز دارد ، امیدی برای همه ملت ها دانست.

گفتنی است همزمان با اعطای مدال کنگره آمریکا به سوچی ، وزارت دارایی آمریکا با صدور بیانیه ای اعلام کرد که تحریم های تین سین ( حاکم نظامی ) و رییس پارلمان برمه را لغو کرده است. تین سین قرار است هفته آینده برای شرکت در نشست سالانه مجمع عمومی ملل متحد به نیویورک سفر کند.

دولت برمه از یک سال پیش تا کنون با انجام اصلاحاتی سیاسی تلاش کرده است با آزادی زندانیان سیاسی و ایجاد شرایط دموکراتیک تر در این کشور تحریم های کشورهای غربی علیه خود را لغو کند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.