اعتراض انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران به ممیزی مجدد فیلم‌های سینمایی

دوشنبه, ۳ام مهر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

دعوت از هنرمندان برای پیوستن به اعتراض قانونی

به گزارش دویچه وله، انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران، گزینش مجدد فیلم‌های سینمایی توسط حوزه هنری برای اکران را غیرمسئولانه خوانده است. اخیرا حوزه هنری که حدود صد سینما در اختیار دارد از اکران ۶ فیلم که پروانه نمایش دارند سرباز زده است.

انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران با اعتراض به ممیزی مجدد و گزینش دوباره فیلم‌های سینمایی توسط حوزه هنری، نسبت به تعطیلی بخش خصوصی سینمای ایران هشدار داده است.

به گزارش “خبرگزاری ایسنا”، در بیانیه شورای مرکزی انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران آمده است: «رفتار غیر مسئولانه حوزه هنری در گزینش فیلم‌ها و اعمال نظر مبنی بر ممیزی مجدد،‌ حرکتی افراطی است که می‌‌تواند به تعطیل بخشی از سینمای ایران در کوتاه مدت و تعطیل بخش خصوصی سینمای ایران در دراز مدت منجر شود.»

گالری تصویری: فیلم‌هایی که اکران نمی‌شوند

جامعه سینمایی ایران اخیرا با پدیده نوینی روبه‌رو شده است. فیلم‌هایی که توقیف نیستند، پروانه نمایش دارند اما اکران نمی‌شوند. حوزه هنری که حدود ۱۰۰ سینما در اختیار دارد روز دوشنبه (۲۷ شهریور/ ۱۷ سپتامبر) اعلام کرد شش فیلم “برف روی کاج”، “من همسرش هستم”، “پل چوبی”، “بی‌خود و بی‌جهت”، “پذیرایی ساده” و “من مادر هستم” در سینماهای این حوزه اکران نمی‌شوند.

در بیانیه انجمن تهیه‌کنندگان مستقل سینمای ایران آمده که این شش فیلم سینمایی پس از دریافت پروانه ساخت و پروانه نمایش توانسته‌اند با دریافت مجوز قانونی امکان اکران عمومی را بیابند، «بنابراین باید به قانون احترام گذاشت و گرنه باصطلاح معروف،‌ سنگ روی سنگ بند نخواهد شد». انجمن تهیه کنندگان مستقل سینمای ایران ضمن اعتراض جدی به رفتارهای حوزه هنری در عدم اکران این فیلم‌ها و از سازندگان شش فیلم سینمای اجتماعی حمایت کرده و‌ خواستار تغییر رفتار حوزه هنری شده است.

 


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.