اعدام گروهی ۱۱ زندانی، زندان قزل حصار کرج

چهارشنبه, ۵ام مهر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن


بنابه گزارشات رسیده به « فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران» ۱۱ زندانی زندان قزل حصار کرج که به سلولهای انفرادی زندان اوین منتقل شده بودند صبح امروز در زندان اوین اعدام شدند.

روز چهارشنبه ۵ مهر ماه در یک اعدام گروهی و قرون وسطایی در زندان اوین ۱۱ زندانی به دار آویخته شدند.این ۱۱ زندانی روز سه شنبه نزدیکهای غروب به طور ناگهانی و مخفیانه تحت عنواین مختلف از سالنهای ۵،۳،۱ و ۷ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج خارج و به سلولهای انفرادی بند ۲۴۰ زندان اوین منتقل شدند.

۲ تن از زندانیانی که امروز اعدام شدند برادر بودند. به خانواده های ۱۱ زندانی که امروز اعدام شدند اجازه آخرین ملاقات با عزیزانشان داده نشد.

اسامی تعدادی از زندانیان که صبح امروز به صورت گروهی در زندان اوین اعدام شدند به قرار زیر می باشند:

۱- اصغر مشهدی ۳۴ ساله از سالن ۱ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج
۲ -مهرداد سلیمی ۲۵ ساله از سالن ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج
۳ -علی سلیمی ۳۳ ساله از سالن ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج
۴ -جهانشاه گراوند ۳۵ ساله از سالن ۳ واحد ۲ زندان قزل حصار کرج
۵ -اصغر سلک
۶ -عباس سعیدی

تمام کسانی که صبح امروز اعدام شدند اتهام آنها داشتن مواد مخدر بود.رسانه های ولی فقیه در مورد اعدام های گروهی امروز همچنان سکوت پیشه کردند.

ولی فقیه رژیم آخوند علی خامنه ای که سیاست اعدام های گروهی ، اعدام زندانیان سیاسی و سرکوب خونین مردم ایران را تعیین می کند او همچنین رهبری جنایتهای جنگی و کشتار در منطقه و بخصوص سوریه را به طور رسمی به عهده دارد.سیاست اعدام های گروهی توسط آخوند صادق لاریجانی رئیس قوه قضاییه ولی فقیه که نام وی در لیست ناقضین بین المللی حقوق بشر قرار دارد و از جنایتکاران علیه بشریت می باشد با مورد تایید قرار دادن و صدور دستور اجرای اعدام ها به اجرا می گذارد.

فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران، اعدام های گروهی که به منظور ایجاد فضای رعب و وحشت در جامعه صورت می گیرد را به عنوان جنایت علیه بشریت محکوم می کند و از دبیر کل ، کمیسر عالی حقوق بشر و سایر مراجع بین المللی خواستار ارجاع پرونده جنایت علیه بشریت ولی فقیه آخوند علی خامنه ای به مراجع قضایی بین المللی جهت محاکمه وی و پایان دادن به کشتارهای گروهی در ایران می باشد.
فعالین حقوق بشر و دمکراسی در ایران
۰۵ شهریور ۱۳۹۱ برابر با ۲۶ سپتامبر ۲۰۱۲


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.