اخراج به دلیل وابستگی خانوادگی به فعالان سیاسی : اینبار اخراج مریم شربتدار قدس همسر فیض‌الله عرب سرخی

پنجشنبه, ۶ام مهر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

دویچه وله: پس از اخراج از کار نرگس محمدی و برخی از اعضای سندیکای رانندگان شرکت واحد تهران به دلیل فعالیت‌های مدنی، این بار مریم شربتدار قدس همسر فیض‌الله عرب سرخی از کار اخراج شد.

همسر فیض‌الله عرب سرخی عضو زندانی سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی بعد از ۱۹ سال کار در دفتر استعدادهای درخشان آموزش و پرورش از این دفتر اخراج شد.

مریم شربتدار قدس به دویچه‌وله گفت که پس از ماه‌ها بایکوت کاری و نسپردن کار به او، مدیر جدید این مرکز که در حقیقت معاون وزیر آموزش و پرورش است در نامه‌ای خطاب به خانم قدس نوشته که به‌وجود او در این مرکز نیازی نیست و پرونده او به کارگزینی ارجاع شده است.

خانم قدس می‌گوید: «این نوع عملکرد مشخصا سیاسی است چرا که من ۱۹ سال سابقه کار دارم و از نظر توانایی و اجرایی هیچگاه مشکلی نداشتم اما بعد از چندین ماه بیکار نگه داشتن من در این دفتر، حالا پرونده مرا به کارگزینی ارجاع داده‌اند».

به گفته‌ی خانم قدس از آنجا که او کارمند رسمی وزارت آموزش و پرورش است، به راحتی نمی‌توانند او را از این وزارتخانه اخراج کنند. در حال حاضر به او گفته شده که باید برای تدریس به یک مدرسه برود اما خانم قدس می‌گوید با توجه به آغاز سال تحصیلی این امکان نیز ضعیف است که مدرسه‌ای بخواهد در این زمان معلم جدید به‌کار گیرد.

از نرگس محمدی تا معلمان کرد

این اولین بار نیست که وابستگان یا خود فعالان سیاسی و مدنی با فشار در محل کار روبرو می‌شوند. نرگس محمدی نایب رئیس کانون مدافعان حقوق بشر یک سال پیش از زندانی شدنش، در آبان ماه سال ۱۳۸۸ از شرکت بازرسی مهندسان ایران اخراج شد. دلیل اخراج وی عضویت او در کانون مدافعان حقوق بشر عنوان شد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.