یک عضو حزب‌الله خاتمی و رفسنجانی را به ترور تهدید کرد

پنجشنبه, 26ام فروردین, 1395
اندازه قلم متن

یک عضو ارشد “شورای هماهنگی حزب‌الله” در ایران خاتمی و هاشمی رفسنجانی را به “ترور انقلابی” تهدید کرد. او هم‌چنین گفت در صورت رهایی موسوی و کروبی از بازداشت خانگی، حزب‌الله امان نفس کشیدن به آنها نخواهد داد.

“مهدی عبدی” یک عضو “شورای هماهنگی حزب‌الله شمال‌غرب کشور” به سایت خبری “حزب‌الله پرس” گفته است: «حزب‌الله دل خون است از این همه بی‌وفایی و خیانت عده‌ای جماعت بی‌بصیرت و دورو.»

او افزوده: «امروز امام خامنه‌ای نباید احساس تنهایی نماید و عده‌ای خائن به اسلام و انقلاب جرأت جولان دادن و اظهار نظر کردن در جامعه پیدا کنند و برخی نیز جرات پیدا بکنند تا از رفع حصر سران منفور فتنه ٨٨ و تبلیغ آن به صورت آزادانه در فضای مجازی صحبت نمایند و دستگاه‌های امنیتی نیز سکوت نماید.»

این عضو حزب‌الله هم‌چنین گفته: «سران منفور فتنه خدا را شاکر باشند که در حصر می‌باشند و الا حزب‌الله امان نفس کشیدن به آن‌ها را نمی‌داد.»

او درباره گفته‌ای منسوب به هاشمی رفسنجانی در توییتر درباره آزمایش‌های موشکی ایران نیز گفته است: «در جواب هاشمی این یک کلام کافی است که بگوییم اگر داعش وارد کشور می‌شد و سبیعه [صبیه = دختر] شما را به بردگی می‌برد آن وقت می‌دانستید که صنعت موشکی و دفاعی کشور و رشادت‌های غیور مردان سپاه اسلام چقدر گرانبها و ارزشمند بوده است.»

“راه‌اندازی فداییان انقلاب و اسلام”

مهدی عبدی با تهدید خاتمی و رفسنجانی به ترور می‌گوید: «حزب‌الله برای آخرین بار به هاشمی و روباه خاکستری محمد خاتمی و تمام کسانی که بخواهند عرصه را به خیال خام خود بر امام خامنه‌ای تنگ نمایند و از اصول و مبانی انقلاب عدول کنند و درصدد مطرح کردن شورای رهبری و تضعیف ولایت مطلقه فقیه باشند، هشدار می‌دهد اگر در صدد راه اندازی فتنه‌ای دیگر در کشور باشند حزب‌الله این بار با راه‌اندازی فداییان انقلاب و اسلام توسط کمیته‌های مجازات مردمی برای همیشه چشم فتنه را کور خواهد کرد.»

“فدائیان اسلام” در تاریخ معاصر ایران نام آشنایی است. نواب صفوی، یک روحانی افراطی در دهه ۱۳۳۰ شمسی، با راه‌اندازی گروهی به این نام، چند تنی از روشنفکران و دولتمردان خوشنام ایران را ترور کرد.

احمد کسروی، روشنفکر و مورخ ایرانی، عبدالحسین هژیر، نخست‌وزیر ایران، سپهبد رزم‌آرا نخست‌وزیر، دکتر سلیمان برجیس پزشک انسان‌دوست از جمله قربانیان این گروه بودند. دکتر حسین فاطمی، وزیر خارجه دکتر مصدق، نیز هدف این گروه قرار گرفت اما ترور نافرجام ماند.

هشدار به حسن روحانی

مهدی عبدی در ادامه اظهاراتش حسن روحانی، رئیس جمهور را خطاب قرار داده و درباره سیاست تعامل با غرب گفته است: «امروز ایران اسلامی اگر بخواهد که کشورهای استکباری در راس آن آمریکا به ایران مساعدتی داشته باشند باید از فرهنگ اسلام و اهل بیت روی بر گرداند و در فرهنگ مبتذل آن‌ها استحاله شود جهاد را انکار کند حدود الهی را ترک کند تا آن‌ها به بهانه نغز [نقض] حقوق بشر ایران را تحریم ننمایند.»

به گفته این عضو حزب‌الله ایران: «تمام موارد مذکور با فرهنگ اصیل اسلام ناب محمدی مغایرت دارد و حزب‌الله تحت فرمان و اطاعت نمودن از مولای خود امام خامنه‌ای هیچ‌گاه نخواهد گذاشت که موارد مذکور مغایر با اسلام در کشور اجرایی شود ولو به قیمت از دست دادن سرهای خود تمام شود.»

مهدی عبدی همچنین گفته است که در جمهوری اسلامی رئیس جمهور کشور در دوره‌های مختلف تا زمانی مشروعیت دارد که اعتقاد قلبی و عملی به ولایت مطلقه فقیه داشته باشد. او سرنوشت برخی از مقام‌های پیشین جمهوری اسلامی را به حسن روحانی یادآور شده و گفته است: «باید از تاریخ عبرت بگیریم از عاقبت بنی‌صدر‌ها و منتظری‌ها که چگونه با عدول از خط ولایت دچار ذلت و خواری ابدی شدند.»

وبسایت “کلمه”، نزدیک به میرحسین موسوی درباره “شورای هماهنگی حزب‌الله” نوشته که این گروه تشکیلات ناشناخته‌ای نیست. حسین الله‌کرم ریاست کشوری آن را بر عهده دارد و در تهران، اصفهان، مشهد و کرمانشاه نیز فرج مرادیان، کمیل کاوه، حمید استاد و صادق اشک‌تلخ مسئول هدایت زیرمجموعه‌های آن هستند؛ چهره‌هایی که از اواسط دهه ۱۳۷۰ پای ثابت همه فعالیت‌های خشونت‌طلبانه و به ظاهر خودسرانه بوده‌اند.

به گزارش کلمه، حزب‌الله شمال غرب نیز توسط یک روحانی به نام “روح‌الله بجانی” هدایت می‌شود که مسئول انصار حزب‌الله تبریز است و رئیس ستاد انتخاباتی احمدی‌نژاد در هر دو دوره ۸۴ و ۸۸ در تبریز نیز بوده است.

شورای هماهنگی حزب‌الله از حامیان سعید جلیلی در انتخابات ریاست جمهوری هم بوده و حتی حزب‌الله شمال غرب که اکنون افراد محصور را تهدید به قتل کرده، برای انتخابات دوره دوم مجلس هم کاندیدا معرفی کرده است.
از: دویچه وله
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.