بی‌خبری از سرنوشت دو شهروند هرمزگانی بعد از بازداشت

پنجشنبه, 9ام اردیبهشت, 1395
اندازه قلم متن

bazdasht300x191

دو شهروند هرمزگانی به نام‌های «سعید احمدی» و «زرخاتون سعدینی» به ترتیب از ۵ ماه و ۱۰ روز پیش توسط ماموران امنیتی بازداشت شده و تاکنون از مکان نگهداری و سرنوشت آنان اطلاعی حاصل نشده است.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، دو شهروند هرمزگانی اهل روستای گروگ شهرستان سیریک از توابع استان هرمزگان به نامهای سعید احمدی از ۵ ماه پیش و زرخاتون سعدینی از ۱۰ روز پیش توسط ماموران اداره اطلاعات بازداشت شده و از سرنوشت و محل نگهداری آنان اطلاعی در دست نیست.

سعید احمدی ۳۰ ساله فارغ التحصیل مقطع کارشناسی دانشگاه آزاد قشم از ۵ ماه پیش توسط ماموران امنیتی اداره اطلاعات هرمزگان دستگیر شده و خانواده وی از محل نگهداری و سرنوشت وی بی اطلاع هستند.

زرخاتون سعدینی دانشجوی دانشگاه آزاد قشم نیز از ۱۰ روز پیش توسط ماموران امنیتی بازداشت شده و از سرنوشت و محل نگهداری وی کماکان اطلاعی در دست نیست.

خانواده این دو دانشجو به ظن این‌که این افراد در اختیار وزارت اطلاعات هستند، پیگیر پروسه قضائی آن‌ها هستند اما هنوز موفق به ملاقات با آن‌ها نشده‌اند.

گفته می‌شود بازداشت این دو شهروند هرمزگانی با ضرب‌و‌شتم و توهین همراه بوده است و در هر دو مورد نیز ماموران لباس شخصی از ارائه حکم بازداشت خودداری کرده اند.

این دو دانشجو تاکنون سابقه بازداشت نداشته و هر دو اهل روستای «گروگ» شهرستان «سیریک» در استان هرمزگان هستند.

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.