بیانیه حزب ملت ایران: سوم خرداد سالروز حماسه ی فرزندان ملت در نبرد میهنی بر ایرانیان گرامی باد

شنبه, ۱ام خرداد, ۱۳۹۵
اندازه قلم متن

hezbe-mellat-iran

سوم خرداد
سالروز حماسه ی فرزندان ملت در نبرد میهنی
بر ایرانیان گرامی باد

حزب ملت ایران به پیکارگران، حماسه سازان و همه ی ایرانیان و ایران دوستان پیروزی ملی سوم خرداد را شادباش می گوید.

هم میهنان!

سوم خرداد، سالروز آزادی خرمشهر از اشغال بیگانه­ی متجاوز و حماسه آفرینی فرزندان دلیر میهن در دفاع از مام میهن، برگ زرینی از نبرد میهنی در تاریخ این نیاخاک اهورایی است.

هم میهن! از دیر باز خاک مان با خون هزاران هزار ایرانی پاک نهاد پیوند داشته و برای همیشه ی تاریخ این پیوند پای بر جای خواهد بود در فرهنگ هیچ یک از ملت ها نمی توان کلماتی چونان « سر باز» و« جا نباز » به سادگی یافت . سربازی و جانبازی فقط رسم وراه عاشقان آگاه وسینه چاک ایران بزرگ است. زنان و مردانی که راه ورسم سربازی، جانبازی و دفاع از هستی خود را آموخته اند ملت ایران نام گرفته اند.

در تاریخ حماسه های هر ملت روزهایی ثبت شده اند که غرورانگیز- شگفتی ساز و شادی بخشند. روزهایی که فرزندان ملت سرافرازانه در کنار حماسه های ملی- میهنی و شورانگیز آرش و کاوه از حماسه های دفاع مقدس میهنی پدران خود به گفتگو می نشینند.

سوم خرداد از آنروزهایی است که راویان داستان های میهنی و مردمی، نقالان اخبار پهلوانی در افسانه های خود، سینه به سینه آنرا نقل و به آنان می بالند و درس جوانمردی و گذشت به نسلها و عصرها می دهند.

سوم خرداد یادآور روز بزرگی است که جوانان شجاع این بوم و بر، این میهن یاران شریف، این عاشقان ایران جای جای این سرزمین کهن در یک کلام ایرانیان همچون همه گاه یکدل شهادت را بجان خریدند و مهاجم تا بن دندان مسلح را از خرمشهر راندند و بخشی از خاک میهن خدایی مان را از دشمن متجاوز، همان بعثیان جنایت پیشه ی دست پرورده تمامی قدرتهای استعماری بازپس گرفتند. ملت به شادیانه ی این پیروزی شکوهمند پیر و جوان، زن و مرد پایکوبیدند و دست افشاندند. هلهله و سرود سردادند که ” خرمشهر آزاد شد” که فرزندان جان برکفشان خرمشهر را به مام میهن بازگرداندند.تا ایران بماند تا شرافتمندی و اراده­ی ملی حرف آخر را بزند نه زر و زور و تزویر جهانخواران. اینگونه بود که سراسر ایران به جبهه­ای تمام عیار تبدیل شد که حاصل آن حفظ میهن و تاراندن متجاوز بداندیش تا بن دندان مسلح بود و درس بزرگی بود به آنانی که از حماسه­ی همبستگی ملی ایرانیان بویی نبرده اند و آنانکه هنوز هم گاه سودای جدا سری در سر دارند بدانند پرچم هایی که بر مزار شهیدان میهن­مان برافراشته است بیانگر این بیان حکیم سخن است که فرمود:

همه سر به سر تن به کشتن دهیم      از آن به که کشور به دشمن دهیم

حزب ملت ایران ضمن شاد باش، به پیروی از آموزه های رهبران خود زنده یادان پروانه و داریوش فروهر قهرمانان ملت گرایی ایرانی، در درازای بیش از ۶۰ سال فعالیت سیاسی پیگیر همواره بر حقوق ملت، (آزادی، استقلال و همبستگی ملی ایرانیان) از آذری، کرد، بلوچ، ترکمن، تهرانی، اصفهانی، شیرازی و… پای فشرده است و سیاست ایجاد ترس و وحشت نسبت به شهروندان بویژه ناراضیان و منتقدان و مخالفان قانونی را بی اثر دانسته، این روش را راه­گشای نارسایی های ایجاد شده نمی داند و نگاه دوگانه نسبت به اقوام و شهروندان نیز “اصل یکسان بودن آحاد ملت در برابر قانون را” به شعاری درون تهی بدل کرده است، و موجب رشد بی قانونی و فرار مغزها و نیروهای مفید جامعه ارزیابی می کند.

و بر این باور است آزادی، ناوابستگی، عدالت اجتماعی،  ایجاد امنیت واقعی ملی و رشد و توسعه متوازن و همه جانبه به اجرای دو عامل اساسی زیر بستگی دارد:

یکم: استقرار سامانی مردم سالار و قانونمند در داخل

دوم: در سیاست خارجی اتخاذ موازنه منفی و گام نهادن به مرحله ای از تعامل با جهان بر مبنای حفظ منافع ملی و برابری و رعایت احترام متقابل و دوری گزیدن از دیپلماسی واکنشی و باج دادن های غیر ضروری برای ایجاد موازنه در برابر دیگر قدرتهای جهانی.

حزب ملت ایران راه برون رفت از مشکلات پیش روی را دست کشیدن از تمامیت خواهی و باز پس دادن تمامی حقوق ملت را که در قانون پیش بینی شده است به ملت می داند.

۱-درود به شهیدان و جانبازان دفاع میهن

۲-پر توان باد بازوان نگهبانان راستین مرزهای ایران

۳-برچیدن زندان سیاسی یک خواست ملی است

۴-برقرار باد سامان مردم سالاری پایندان استقلال، آزادی و عدالت اجتماعی

                                                                                               حزب ملت ایران

تهران سوم خرداد ۱۳۹۵ خورشیدی

be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.