ترکان همدستان بابک زنجانی را عامل جنجال فیش‌های حقوقی معرفی کرد

یکشنبه, 13ام تیر, 1395
اندازه قلم متن

tuman

اکبر ترکان، مشاور ارشد حسن روحانی و دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد اقتصادی، در گفتگو با “ایران”، روزنامۀ رسمی دولت، گفته است که جنجال افشای فیش های حقوق مدیران ارشد دولتی طرحی است که رقبای رییس جمهوری در قدرت به اجرا گذاشته اند و هدف از آن جلوگیری از بر ملا شدن سرقت میلیاردها دلار از درآمدهای نفتی کشور در دورۀ محمود احمدی نژاد است.

اکبر ترکان گفته است : مخالفان دولت می خواهند برخی حقوق های هنگفت را که در اصل یک نقص مدیریتی و اداری است با سرقت میلیاردها دلار از درآمدهای ارزی کشور که به قصد مجرمانه در دورۀ احمدی نژاد صورت گرفته، یکسان جلوه دهند.

اکبر ترکان سپس افزوده است : افرادی که جنجال جاری بر سر فیش های حقوقی را راه انداخته اند همان هایی هستند که در تبانی با بابک زنجانی میلیاردها دلار از درآمدهای نفتی کشور را برده و معلوم نیست در کجا پنهان کرده اند و اکنون حاضرند برای پنهان نگه داشتن این مبالغ سر بابک زنجانی را نیز بالا دار ببرند، در حالی که بابک زنجانی، به گفتۀ اکبر ترکان، هنوز کمترین سخنی علیه اینان نگفته است.

اکبر ترکان سپس افزوده است : نه تنها سرقت میلیاردها دلار در “دولت اختلاس گر” محمود احمدی نژاد هم جنس حقوق های نامتعارف نیست، بلکه این حقوق ها حتا به اندازۀ یک بال مگس هم در قیاس با اختلاس های صورت گرفته در دولت احمدی نژاد وزن و اهمیّت ندارند. مشاور ارشد رییس جمهوری اختلاس های میلیارد دلاری در دولت احمدی نژاد را نه اقدامی فردی، بلکه نتیجۀ اقدام های گروهی یک جریان خاص دانسته که نگران است پی گیری های دولت در خصوص پرونده های فساد از جمله در پروندۀ فساد بابک زنجانی نهایتاً گریبان آنان را نیز بگیرد.

در اظهاراتی جداگانه عبدالرضا رحمانی فضلی خواستار آن شد که مسئلۀ حقوق های میلیون تومانی مدیران منصوب دولت سیاسی و جناحی نشود. او همچنین گفت که بسیاری از منابع و درآمدها از چرخۀ محاسبه خارج هستند و در درآمدهای کشور لحاظ نمی شوند. وزیر کشور همچنین تذکر داد : هر زمان موضوعاتی از این دست به درگیری های سیاسی و جناحی تبدیل یا منجر شده، اصل مسئله از بین رفته و از مسیر اصلی اش منحرف می شود.
از: ار اف ای
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.