ضرب و شتم دکتر سید مهدی فطرت، زندانی عقیدتی، در بند اشرار

پنجشنبه, 27ام مهر, 1391
اندازه قلم متن

کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی: دکتر سید مهدی فطرت، زندانی عقیدتی زندان رجایی شهر کرج (گوهردشت)، پس از بازداشت مجدد با انتقال به بند ۱۰ این زندان تحت آزار و اذیت مداوم برخی از اشرار مستقر در این بند قرار دارد.

به گزارش کمیته دانشجویی دفاع از زندانیان سیاسی، دکتر سید مهدی فطرت، زندانی سیاسی عقیدتی تبعیدگاه رجایی شهر کرج که ماه گذشته و پس از یک دوره آزادی مجدداً بازداشت شده است، پس از انتقال به اندرزگاه ۱۰ این زندان و بی توجه به اصل تفکیک جرایم در زندان ها، همچنان در میان اشرار و قاتلان و متجاوزان نگهداری می شود.

بر اساس گزارش های رسیده از زندان رجایی شهر کرج، آقای فطرت طی هفته های اخیر بارها از سوی برخی از اشرار مستقر در این بند که غالباً زندانیان جرایمی همچون قتل و شرارت می باشند به شدت مورد ضرب و شتم قرار گرفته و مقامات قضایی و مسئولان این زندان بی توجه نسبت به این مساله، از انتقال این زندانی عقیدتی به بند ویژه زندانیان سیاسی خودداری می کنند.

دکتر سید مهدی فطرت، استاد علوم سیاسی دانشگاه آزاد کرج می باشد که پیشتر تنها به علت باورها و عقاید خود با محکومیت سه ساله زندان مواجه گردیده بود و مدتی را در بند سیاسی زندان رجایی شهر کرج سپری کرده بود و ماه گذشته پس از یک دوره آزادی، مجدداً بازداشت گردید.

همچنین از دیگر سو برخی از اخبار و گزارش ها از وضعیت نامساعد جسمانی محمدرضا پورشجری (سیامک مهر) وبلاگ نویس دربند و زندانی سیاسی عقیدتی در زندان قزل حصار کرج حکایت دارد. گزارش های دریافتی حاکی از وضعیت نامناسب جسمانی و شرایط وخیم نگهداری هر دو زندانی می باشد و تداوم بی توجهی عامدانه مقامات قضایی به وضعیت ایشان، این دو زندانی را با وضعیت بسیار حاد و مشکلاتی به مراتب جدی تر مواجه خواهد نمود.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.