در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل: تهدید ایران به افزایش تحریم‌ها

شنبه, ۲۹ام مهر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

اتحادیه اروپا در ۱۵ اکتبر تحریم‌های تازه‌ای را علیه ایران تصویب و اعلام کرد. دور تازه‌ی تحریم‌ها شرکت ملی نفت ایران و ۲۵ شرکت وابسته به آن، شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران را نیز در لیست تحریم‌ها قرار داد.

بر مبنای گزارش دویچه وله، در نشست سران اتحادیه اروپا در بروکسل، رهبران اروپایی ایران را تهدید کردند که در صورت ادامه‌ی غنی‌سازی با تحریم‌های بیشتری مواجه خواهد شد. آن‌ها همچنین به حمایت کامل از اخضر ابراهیمی برای حل بحران سوریه تاکید کردند.

رهبران کشورهای عضو اتحادیه اروپا در نشست سران این اتحادیه در بروکسل تاکید کردند که اگر ایران برنامه‌ی اتمی مناقشه‌برانگیز خود را ادامه دهد، تحریم‌های اقتصادی علیه ایران را شدیدتر خواهند کرد.

این در حالی است که اتحادیه اروپا در هفته‌ی جاری(۱۵ اکتبر) تحریم‌های تازه‌ای را علیه ایران تصویب و اعلام کرد. دور تازه‌ی تحریم‌ها شرکت ملی نفت ایران و ۲۵ شرکت وابسته به آن، شرکت ملی گاز ایران و شرکت ملی پالایش و پخش فراورده‌های نفتی ایران را نیز در لیست تحریم‌ها قرار داد.

رهبران اتحادیه اروپا روز جمعه ۱۹ اکتبر با انتشار بیانیه‌ای در نشست سران، تاکید کردند که جمهوری اسلامی ایران با “نقض فاحش” پیمان عدم گسترش سلاح هسته‌ای و مقررات آژانش بین‌المللی انرژی اتمی همچنان در مسیر تولید سلاح هسته‌ای گام برمی‌دارد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.