رئیس حراست یک فروشگاه در شاه عبدالعظیم همه‌کاره تلویزیون است

شنبه, ۲۹ام مهر, ۱۳۹۱
اندازه قلم متن

علی‌اصغر پورمحمدی مدیر برکنار شده شبکه ۳ می‌گوید عزت‌الله ضرغامی رئیس صدا وسیما دو سال است که تلویزیون را رها کرده است. به گفته او فردی که قبلا رئیس حراست یک فروشگاه در شاه عبدالعظیم بوده، به مدیران شبکه‌ها دستور می‌دهد.

دویچه وله نوشت، به گفته علی‌اصغر پورمحمدی مدیر برکنار شده شبکه ۳ تلویزیون جمهوری اسلامی، عزت‌الله ضرغامی رئیس صدا و سیما دو سال است که تلویزیون را رها کرده است. آن‌طور که مدیر سابق شبکه ۳ گفته است، گروهی آمدند و به عزت‌الله ضرغامی گفتند “شما به تلویزیون کاری نداشته باشید زیرا ما می‌دانیم چگونه آن را اداره کنیم”‌.‌

بنا بر گزارش‌ها علی‌اصغر پورمحمدی مدیر برکنار شده شبکه ۳ تلویزیون جمهوری اسلامی در مراسمی که در تالار ایوان شمس با حضور کارکنان، هنرمندان و مجریان شبکه ۳ برگزار شد، درباره نحوه مدیریت تلویزیون افزوده است: «فردی که قبلا رئیس حراست یک فروشگاه در شاه عبدالعظیم بوده نباید به مدیران شبکه‌ها دستور بدهد. نباید جوری باشد که در تلویزیون ، بر یک عده مدیر با تجربه یک آدم بی‌هنر مسلط شود.»

پورمحمدی مدیر برکنار شده شبکه ۳ در سحنان خود اشاره کرد که در دیدار با عزت‌الله ضرغامی از او خواسته است برای انتصاب مدیران تلویزیون امتحان هنر نه، لااقل امتحان عقل از آنان گرفته شود.

در روزهای اخیر علی دارابی معاون رئیس سازمان صدا و سیما، علی‌اصغر پورمحمدی مدیر شبکه ۳ تلویزیون جمهوری اسلامی را برکنار و به‌جای او مجید زین‌العابدین را به عنوان مدیر جدید این شبکه معرفی کرده بود. پیش از این سایت هنرآنلاین دلیل کنار رفتن علی‌اصغر پورمحمدی از مدیریت شبکه ۳ تلویزیون را انتقاداتی به نحوه‌ مدیریت معاون رئیس سازمان صدا و سیما عنوان کرده بود.

عملکرد “کاملا ضعیف” صدا و سیما بر اساس نظرسنجی

به گزارش سایت “کافه سینما” پس از این سخنان، حضار مدیر سابق شبکه ۳ را تشویق کرده‌اند اما علی‌اصغر پورمحمدی گفته است: «دست نزنید چون من یک موقع جوگیر می‌شوم، یک حرف‌هایی می‌زنم که برای خودم بد است. الان چرا ما در این جلسه (در تالار ایوان شمس) جمع شدیم؟ چون عقل نبود. ما همیشه در نمازخانه شبکه سه که به زور ۱۵۰ نفر درش جا می‌شود، جلسه تودیع و معارفه می‌گذاشتیم. می‌گویید این آقا در شبکه ممنوع است. مگر ما چه کار می‌خواستیم بکنیم که ممنوع بود. اگر من پورمحمدی خودی نیستم پس کی دیگر خودی است؟»

بنا بر نظرسنجی‌ها، بسیاری از مخاطبان عملکرد تلویزیون دولتی ایران را ضعیف می‌دانند. خرداد سال ۱۳۸۹ نیز روزنامه همشهری در یک نظرسنجی از مخاطبان خود درباره عملکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران پرسیده بود. طبق نظرسنجی روزنامه همشهری، ۸۳ درصد شهروندان ایرانی، عملکرد صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران را «کاملا ضعیف» توصیف کرده بودند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.