‘وحشت’ حلب در نگاه مبهوت کودک ۵ ساله

جمعه, 29ام مرداد, 1395
اندازه قلم متن

omran_daqneesh_syria

فعالان سوری با انتشار عکس‌هایی تکان دهنده از یک پسربچه که پس از حمله هوایی در حلب از میان خرابه‌های ساختمانی نجات یافته، یک بار دیگر توجه جهانیان را به بحران سوریه و عواقب انسانی آن جلب کرده‌اند.

انتشار گسترده تصاویر ویدیویی و عکس‎های این پسر کوچک که به خاک و خون آلوده است و با حالتی مات و مبهوت روی صندلی آمبولانس نشسته در شبکه‌های اجتماعی با واکنش شدید کاربران مواجه شده و بسیاری را منقلب کرده است.

این پسر کوچک عمران نام دارد و ۵ ساله است. او روز گذشته، چهارشنبه ۱۷ اوت نجات یافت و برای جراحت از ناحیه سر تحت مداوا قرار گرفت. به گفته پزشکان حال او خوب است و از بیمارستان مرخص شده است.

هنوز خبری از سرنوشت خانواده‎اش در دست نیست.

مرکز رسانه حلب که نهادی حامی مخالفان دولت است، می‎گوید که عمران روز گذشته پس از حمله‌ای که ۳ نفر کشته و ۱۲ نفر زخمی به جا گذاشت، در محله قطرجی در حلب نجات پیدا کرد.

تصاویر ویدیویی نشان می‎دهد که یکی از خدمه آمبولانس این پسر را از میان خرابه ساختمان بیرون می کشد، بغل می کند و در صندلی عقب آمبولانس می نشاند.

aleppo_syria_boy

این فرد سپس آمبولانس را ترک می‎کند اما این پسر بچه بدون حرکت می نشیند و پس از چند لحظه دستش را روی صورت خون آلوده اش می‎کشد و بعد دستش را با صندلی پاک می کند.

خدمه آمبولانس سپس دو بچه و یک مرد دیگر را به داخل آمبولانس می آورند.

یکی از اعضای شورای ملی سوریه، از گروه‌های اصلی مخالف دولت نوشته است صورت خون آلود عمران “وحشت” موجود در حلب را به تصویر کشیده است.

حلب، از بزرگترین شهر‌های سوریه، در یک ماه گذشته صحنه درگیری‎های شدید میان چند گروه مخالف دولت و نیروهای ارتش سوریه بوده است که از حمایت روسیه برخوردارند.
از: بی بی سی
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.