علم‌الهدی: “یک عنصر خائن انگلیسی” در تیم مذاکره هسته‌ای بود

جمعه, 5ام شهریور, 1395
اندازه قلم متن

team-hastei

عبدالرسول دری اصفهانی در جمع اعضای ارشد کابینه حسن روحانی

در حالی که دولت ایران خبر بازداشت یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای را تایید نکرده است، امام جمعه مشهد اعلام کرد که “یک عنصر خائن انگلیسی” در این تیم نباید باعث نادیده گرفتن زحمات بقیه شود.

احمد علم‌الهدی امام جمعه مشهد در خطبه‌های نماز جمعه ۵ شهریور گفت: “عزیزان ما در عرصه مذاکرات زحمت کشیدند و وجود یک عنصر خائن هم به‌ عنوان عنصر انگلیسی در تیم مذاکره، سبب نادیده‌گرفتن زحمات بقیه نیست.”

اشاره آقای علم‌الهدی به عبدالرسول دری اصفهانی است که در روزهای گذشته برخی چهره‌ها و رسانه‌های اصولگرا مدعی شده‌اند بازداشت شده است.

دری اصفهانی یک مدیر بانکی است که تاکنون در چند پرونده بین‌المللی با دولت حسن روحانی همکاری داشته است.

جواد کریمی قدوسی نماینده مشهد در مجلس و از مخالفان دولت، عبدالرسول دری اصفهانی را “جاسوس” خطاب کرده و مدعی شده که اطلاعات هسته‌ای ایران را در اختیار آمریکا می‌گذاشته است.

به گفته این نماینده مجلس، آقای دری اصفهانی در سفر اخیر محمدجواد ظریف وزیر خارجه ایران به ترکیه، در تیم همراهان او حضور داشته، اما اجازه خروج از هواپیما به او داده نشد و به ایران برگردانده شد.

این در حالی است که بهرام قاسمی سخنگوی وزارت امور خارجه ایران، روز چهارشنبه سوم شهریور حضور این فرد را در هواپیمای وزیر امور خارجه در سفر ترکیه تکذیب کرد و گفت که کریمی قدوسی مطالبی را “غلط و عجولانه با انگیزه‌های جناحی” مطرح کرده است.

عباس عراقچی معاون وزیر خارجه ایران نیز در واکنشی مبهم، از تایید یا تکذیب بازداشت یک عضو تیم مذاکره کننده هسته‌ای خودداری کرد و از قوه قضائیه و نهادهای امنیتی خواست در این مورد اطلاع‌رسانی کنند.

او که ریاست ستاد پیگیری اجرای برجام را نیز برعهده دارد گفت: “اگر جاسوسی بوده این وظیفه تیم هسته‌ای نیست و ابزار آن را نیز در اختیار ندارد که آن را پیدا کند. این وظیفه نهادهای امنیتی است که مراقبت کنند دشمن از منافذ نفوذ استفاده نکند.”
از: رادیو فردا
be kanal site Melliun Iran bepeyvandid


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.