سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم) به هواداران، فعالان و مبارزان نهضت ملی ایران

چهارشنبه, 22ام دی, 1395
اندازه قلم متن

پیام کنگره دکتر حسین فاطمی (کنگره پنجم)

به

هواداران، فعالان و مبارزان نهضت ملی ایران

به شما هواداران، فعالان و مبارزان نهضت ملی ایران درود میفرستیم.

جنبش آزادیخواهانه مردم ایران که از صدر مشروطه تا به امروز ادامه یافته است نمایش آرزوی دیرین مردم ما برای استقرار یک حکومت مردمی همراه آزادی و دمکراسی در این سرزمین است. و شما وفاداران به نهصت ملی ایران میراث داران سنت های آزادیخواهی در این سرزمین میباشید.

مبارزات مردم در جنبش مشروطه قانون اساسی را بارمغان آورد که با تمام کاستی های آن اگر درست اجرا میشد، به تدریج تکمیل و انجام تغییرات لازم در آن امکان پذیر بود. سقوط دیکتاتوری سیاه بیست ساله حرکت نوینی در مبارزات آزادیخواهانه مردم به شکل نهضت ملی ایران برهبری دکتر مصدق را بوجود آورد. موج فکری آزادیخواهی با هدف حفظ دستاوردهای نهضت مشروطه سراسر کشور را فرا گرفت. بر پا کردن حماسه ملی کردن صنایع نفت در سراسر کشور و بیرون راندن استعمار کهن انگلیس از میدان سیاسیت ایران و پیگیری اصلاحات در قانون انتخابات و پافشاری در کنار نگهداشتن شاه در امور حکومتی، مردم را به صحنه سیاست کشور آورد. مردم در سی ام تیر ۱۳۳۱ با ایثار جان خود در برابر نیروی نظامی شاه و برای بازگرداندن دکتر مصدق به ریاست دولت، قدرت خود را در صحنه سیاست مملکت به نمایش گذاشتند. هرچند بالاخره کودتای انگلیسی و امریکائی ۲۸ مرداد ۱۳۳۲ وقفه ای در حرکت در مبارزات مردم ایران بوجود آورد ولی چرخ نیرومند حرکت نهضت ملی ایران همانطور که مصدق در دادگاه نظامی اعلام داشت به همت مردان و زنان آزادیخواه کشور هرگز از حرکت باز نماند.

سردمداران رژیم با ساختن هاله قدوسی برای نظام هرگونه انتقاد، مخالفت و مبارزه با دیکتاتوری را گناهی غیرقابل بخشش اعلام می نمایند، دهان ها را بسته اند و گلوی مبارزان و آزادیخواهان را بیرحمانه میفشارند. در این حکومت سرکوبگر زندان و شکنجه و اعدام جای فضای آزاد و امنیت ملی را گرفته است. زنان را برای تحقیرشان محکوم به پوشش اجباری نموده اند و جمع مبارزی از ایشان را در زیر فشار و سرکوب به زندان های طولانی مدت محکوم کرده اند.

امروزه جمهوری اسلامی که نزدیک به چهار دهه آزادی و امنیت را از مردم ما سلب نموده، ثروت های ملی ما را یا بغارت برده و یا برای بقای نظام دیکتاتوری خود به قدرت های بیگانه باج داده و مردم ایران را به جنگ هایی بی انتها و خونین در خاورمیانه کشانده است. با کمک به گروههای تروریستی و ایجاد تنش در منطقه برای ادامه حیات دیکتاتورهای منطقه شرائط مناسبی ایجاد کرده و به این ترتیب بهانه ای نیز برای قدرتهای بزرگ جهانی برای دخالت در منطقه فراهم کرده اند.

خوشبختانه ما شاهد رشد آگاهی های مردم نسبت به زیانهای سیاسی و اجتماعی ناشی از استبداد دینی و سرکوبگر جمهوری اسلامی میباشیم. و بالاتر از آن توجه روشنفکران ایران به شخصیت دکتر مصدق و برقراری حکومت ملی در ایران هر روزه انسجام بیشتری بخود میگیرد. امروزه راه حل ملی و راه مصدق در گشودن مشکلات سیاسی و اجتماعی ایران به شکل روزافزونی مورد توجه نیروهای سیاسی قرار گرفته است.

در جمهوری اسلامی امروزه سردمداران حکومت خود پرده از فساد و تباهی یکدیگر برمیدارند و غارتگران میلیاردها دلار از ثروت ملی را به مردم معرفی مینمایند. نام صادق لاریجانی رئیس قوه قضائیه و کوس رسوایی دزدی های نجومی از منابع ملی در مجلس شان اعلام میشود و نامبرده مذبوحانه بجای پاسخگوئی آنهائی که از او دفاع نمیکنند را سرزنش میکند. میلیاردها دلاری که در حکومت احمدی نژاد دولت روحانی افشاگری نمود را هرگز پیگیری نکردند. حساب های خارج از کشور ولی فقیه و آقا زاده اش سید مجتبی و صدها چپاولگر دیگر تنها افشا شده است و کسی قدرت پیگیری آنرا ندارد.

مبارزه در برابر این حکومت سرکوبگر و ضد مردمی وظیفه هر فرد آگاه از شرایط امروز ایران بشمار میرود. و از آنجا که راه مصدق و نهضت ملی همچنان راه آلترناتیو برای نجات ایران است شرکت مبارزان و فعالان نهضت ملی ایران در صحنه مبارزات سیاسی اهمیتی بیشتر از گذشته یافته و در کنار هم قرار گرفتن مبارزان و فعالان نهضت ملی ایران در این زمان بیش ازهر زمان دیگری لزوم و اهمیت خاص خود را پیدا نموده است. امروزه راهی جز این نداریم که پرداختن به گذشته های تلخ را کنار بگذاریم و دست در دست هم به حرکت ملیونها هوادار نهضت ملی ایران امید به آینده بخشیم و آن را شکل دهیم. اینکه در کدام گروه مبارزاتی ملی فعالیت داریم مهم نیست. مهم اینست که کوشش های خود را در گسترش آگاهی بر ضرورت ادامه راه مصدق و اهمیت استقرار یک حکومت ملی متمرکز سازیم. مثبت فکر کنیم و به مبارزات خود اطمینان داشته باشیم و بدانیم که نهضت ملی موفق خواهد شد. شرایط امروز مملکت بیش از همیشه به حضور فعال مبارزان نهضت ملی ایران نیازمند است.

پیروز باد مبارزات مردم ایران برای استقرار یک حکومت مردمی و استقرار دمکراسی در ایران!

کنگره پنجم سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
لس آنجلس ۲۱ آذر ۱۳۹۵ برابر ۱۱ دسامبر ۲۰۱۶

انتشار از طرف:
هیات اجرائی سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۲۲ دیماه ۱۳۹۵ برابر ۱۱ ژانویه ۲۰۱۷
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info/
/


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.