روحانی پس از چانه‌زنی طولانی با خامنه‌ای وزرای پیشنهادی علوم و نیرو را به مجلس معرفی کرد

یکشنبه, 30ام مهر, 1396
اندازه قلم متن

رضا اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو و منصور غلامی، وزیر پیشنهادی علوم

حسن روحانی، رئیس جمهوری اسلامی ایران، روز شنبه ۲۹ مهر، در نامه‌ای به علی لاریجانی، رئیس مجلس شورای اسلامی، منصور غلامی به عنوان وزیر پیشنهادی علوم، تحقیقات و فناوری و رضا اردکانیان را به عنوان وزیر پیشنهادی نیرو معرفی کرد. دو ماه پیش شانزده وزیر پیشنهادی حسن روحانی از مجلس رای اعتماد گرفتند، اما حبیب‌الله بی‌طرف تنها کسی بود که رای نیاورد. همچنین روحانی از پیشنهاد وزیر علوم خودداری کرده بود.

خبرگزاری رسمی جمهوری اسلامی، درباره منصور غلامی وزیر پیشنهادی علوم نوشته که او در سال ۱۳۳۲ در شهر همدان در خانواده ای “مذهبی و متدین” متولد شده و در رشته کشاورزی و باغبانی تحصیل کرده است.

به نوشته این خبرگزاری، غلامی در سال ۱۳۷۴ مدرک دکترا رشته علوم باغبانی را از دانشگاه آدلاید استرالیا دریافت کرد. او اکنون رئیس دانشگاه بوعلی سینا همدان است.

غلامی چند روز پیش به خبرگزاری تسنیم وابسته به سپاه پاسداران گفت که در دوران او “منویات” رهبر جمهوری اسلامی مورد “توجه ویژه” قرار می‌گیرد.

معرفی وزیر پیشنهادی علوم در حالی است که چند روز پیش محمود صادقی نماینده مجلس گفته بود که روحانی تاکنون “بیش از ۱۰ گزینه” برای وزارت علوم معرفی کرده که مورد تأیید رهبر جمهوری اسلامی قرار نگرفته‌اند.

مرداد گذشته، دفتر خامنه‌ای با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده که علاوه بر انتخاب وزیران دفاع، امورخارجه و اطلاعات با هماهنگی رهبر جمهوری اسلامی، او در مورد وزیران علوم، آموزش پرورش و ارشاد هم “حساسیت‌هایی” دارد.

رضا اردکانیان وزیر پیشنهادی نیرو نیز ۵۹ ساله است و در یزد متولد شده و در سال ۱۳۷۶ از دانشگاه مک مستر کانادا مدرک دکترا در رشته مدیریت منابع آب گرفته است. او سابقه کار در وزارتخانه‌های کشور و نیرو دارد و مدتی قائم مقام وزیر نیرو (۱۳۸۰-۱۳۷۷) و معاون وزیر در امور آب (۱۳۸۴-۱۳۸۰) بوده است.

از: ار اف ای


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.