طلاق در «دهه فجر» در اسلامشهر ممنوع شد

جمعه, 20ام بهمن, 1396
اندازه قلم متن

استان‌وایر- رئیس دادگستری اسلامشهر اعلام کرد جاری‌ شدن صیغه طلاق در این شهرستان در روزهایی که در ایران به نام «دهه فجر» شناخته می‌شود٬ ممنوع است.

رضا کمیلی‌مقدم روز پنج‌شنبه (۱۹ بهمن) این موضوع را در گفت‌و‌گو با خبرگزاری فارس بیان کرده است.

کمیلی‌مقدم گفته «به مناسبت گرامیداشت دهه فجر و در راستای تحکیم بنیان خانواده٬ هیچ صیغه طلاقی از ۱۲ تا ۲۲ بهمن‌ماه در شهرستان اسلامشهر جاری نمی‌شود.»

آن‌طور که وی اعلام کرده٬ این تصمیم بر اساس مصوبات آخرین جلسه کارگروه خانواده ستاد پیشگیری از وقوع جرائم شهرستان اسلامشهر اتخاذ شده است.

هدف از این تصمیم نیز «ایجاد انگیزه در بین زوجینی که با یکدیگر اختلاف دارند و استفاده از ظرفیت واحدهای مشاوره خانواده شهرستان و تلاش بیشتر برای ایجاد سازش» در ۱۰ روز بهمن‌ ماه گزارش شده است.

به نظر می‌رسد این تصمیم علاوه بر اجرای ایده‌ای «متفاوت» در جشن‌های پیروزی انقلاب اسلامی که هر ساله کم‌رونق‌تر از گذشته برگزار می‌شود و نیز بدنبال افزایش قابل‌توجه آمار طلاق در ایران گرفته شده باشد.

پیش از این نیز رئیس سازمان بهزیستی کشور اعلام کرده بود که «طرح ثبت الکترونیکی طلاق» با هدف جلوگیری از طلاق در مشهد اجرا شده و این سازمان قصد دارد این طرح را در کل کشور اجرا کند.

بر اساس آمار سازمان بهزیستی٬در سال ۹۵ به ازای هر چهار ازدواج٬ یک طلاق نیز ثبت شده است.

سیف‌الله ابوترابی٬ سخنگوی سازمان ثبت احوال ایران نیز با اعلام افزایش میزان طلاق در کشور گفته که «نرخ طلاق طی پنج سال گذشته از ۱.۹ به ۲.۱ رسیده است.»

از: ایران وایر


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.