سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور: سرکوب دراویش کشور و آپارتاید مذهبی جمهوری اسلامی را محکوم میکنیم!

دوشنبه, ۷ام اسفند, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

سرکوب دراویش کشور و آپارتاید مذهبی جمهوری اسلامی را محکوم میکنیم!

حملات وحشیانه نیروهای انتظامی و پاسداران جمهوری اسلامی ادامه همان رفتاریست که از ابتدای استقرار جمهوری اسلامی علیه مذاهب و ادیان متفاوت از مذهب و دین حکومتی، مانند اهل سنت، دراویش، بهائیان، مسیحیان، زرتشتیان و کلیمیان برای محو و نابودی ایشان در پیش گرفته شده است.

روز دوشنبه ۳۰ بهمن جمعی از دراویش گنابادی در اعتراض به بازداشت آقای نعمت‌الله ریاحی، از اعضای این گروه در خیابان پاسداران تجمع کرده و خواستار آزادی وی میشوند. این تجمعات به درگیری میان دراویش و نیروی انتظامی منجر میشود. در جریان این وقایع، برخی از نیروهای ضدشورش و لباس‌شخصی و بسیج مبادرت به اعمال خشونت و ضرب و جرح دراویش کردند که با عکس‌العمل و خشم ناگهانی دراویش روبرو شد که در نتیجه به کشته شدن پنج تن از نیروهای انتظامی و یکی از دراویش منجر گردید. همچنین شمار زیادی از هموطنان ما مجروح شدند و بیش از ۲۰۰ نفر از دراویش بازداشت گردیدند.

آنظور که مطلع شده ایم بسیاری از بازداشت شدگان در زندان تحت شدیدترین شکنجه ها قرار گرفته اند به نحوی که یک یا چند تن از ایشان زیر شکنجه جان سپرده اند. سخنگوی قوه قضائیه غلامحسین محسنی اژه ای ضمن تائید فوت یکی از بازداشت شدگان خیابان پاسداران در زندان با بیشرمی ابراز میدارد که نمیداند وی از دراویش بوده یا نبوده است.

هموطنان ما بخوبی آگاهند که دراویش در رفتار صلح جویانه، انسان دوستی و‌ مدارا در جامعه ما ضرب المثل هستند. دراویش گنابادی پس از انقلاب و به‌ویژه در دهه اخیر بارها با اتهاماتی نظیر “تبلیغ علیه نظام”، “اقدام علیه امنیت ملی” و یا “عضویت در گروه انحرافی مجذوبان نور” روبرو بوده‌اند. آنان همواره خواهان کاهش فشارها به قطب، یعنی رهبر مذهبی خود بوده و بدین خاطر در زندانها دست به اعتصاب غذا زده‌اند.

در حالیکه ماده ۱۸ اعلامیه جهانی حقوق بشر به صراحت از آزادی اندیشه، وجدان و دین که شامل تغییر مذهب و دین و علنی کردن آن همراه با اجرای مناسک دینی چه به صورت فردی و چه به صورت جمعی یاد میکند و آن را ابتدائی ترین حقوق انسانها میداند، جمهوری اسلامی پیگیرانه سرکوب جریانات مذهبی دیگر را به علت ورود ایشان به حوزه های معنوی مردم را همچنان به شدت ادامه میدهد.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور آپارتاید مذهبیِ جمهوری اسلامی در رابطه با هموطنانی که از مذاهب یا ادیانی متفاوت از مذهب و دین حکومتی، پیروی میکنند، بشدت محکوم میکند و از همه هموطنان میخواهد با حمایت از حقوق حقه دراویش و پیروان سایر مذاهب و ادیان در ارتقاء انسانیت و همبستگی ملی علیه تحجر دینی و عقب ماندگی فکری کوشا باشند.

سازمانهای جبهه ملی ایران در خارج از کشور
۷ اسفند ۱۳۹۶ برابر ۲۶ فوریه ۲۰۱۸
info@iranazad.info
http://www.iranazad.info


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

  1. این جمهوری اسلامی که( بنا بگفته آقای کروبی که از خودی ها بود ) نه جمهوری است و نه اسلامی و اگر چنین زد وخوردهایی را با دراویش برنامه ریزی میکنند از روی حسادت چون می بینند که جمعیت جوان تحصیل کرده دراویش گنابادی روز بروز افزون تر میشود و اعتقاد و ایمانشان براهی که انتخاب کرده اند با هیچ چیز خریداری نمیشود این سلسله فقط با عشق و دوستی و ایمان قدم برمیدارند و اسلام واقعی را معرفی میکنند