درگیری و خشونت در اعتراض به ضعف عملکرد نیروهای انتظامی در شهرهای ایلام / ویدیو

شنبه, ۲۶ام اسفند, ۱۳۹۶
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا – در پی زخمی شدن تعدادی از شهروندان شهر آسمان آباد ایلام تنش ها در این نقطه از استان افزایش یافت. با پایان یافتن زمانی که جمعی از شهروندان آسمان آبادی برای دستگیری عوامل نزاع روزهای اخیر به نیروی انتظامی داده بودند. امروز شهروندان این شهر در مقابل فرمانداری شهر سرابله ایلام تجمع کردند و سپس راهی خیابانهای این شهر شدند. آنها معتقدند نیروی انتظامی در برقراری امنیت عملکرد ضعیفی دارد. گزارش ها از حضور پرشمار نیروهای یگان ویژه در سطح شهر سرابله و زخمی و بازداشت شدن تعدادی حکایت دارد.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، در هفته گذشته نزاعی بین تنی از اهالی شهرهای آسمان آباد و سرابله استان ایلام شکل گرفت. در پی این نزع چهار تن از شهروندان آسمان آبادی که به ضرب چاقو مجروح شده بودند راهی بیمارستان شدند.

این درگیری باعث برگزاری جلسه ای بین نمایندگان شهر آسمان آباد و اعضای شورای تامین شهرستان شد. در این جلسه نمایندگان از بی کفایتی پلیس در برقراری امنیت شکایت می کنند و اسامی افرادی که در نزاع شرکت جسته بودند را به همراه مهلتی زمانی برای جلب آنان توسط پلیس تعیین می کنند.

با پایان این مهلت (شنبه مورخ ۲۶ اسفند) و عدم دستگیری افرادی که در نزاع شرکت جسته بودند امروز تعداد پرشماری از اهالی شهر آسمان آباد در مقابل فرمانداری شهر سرابله دست به تجمع زدند.

این تجمع با دخالت نیروی انتظامی به خیابانهای شهر سرابله کشیده شد. تعدادی از معترضان در این میان زخمی شدند از جمله دو تن به نامهای “الماس احمد بیگی و ابدالحمید بسطی” همچنین تعداد دیگری نیز بازداشت شدند از جمله “پرویز جعفر زاده و نادر جعفر زاده”.

در پی بالاگرفتن درگیری های در این نقطه از استان ایلام، سردار یاری فرمانده نیروی انتظامی استان جلسه ای با مشارکت مسئولیت و معتمدین شهر آسمان آباد برگزار کرد.

معتمدین شهر ضعف نیروی انتظامی را در برخورد با عوامل درگیری با مسئول استانی این نیرو مطرح کردند. به دستور سردار یاری برای بازداشت عوامل نزاع چند روز پیش اقدام شد و گفته میشود نفرات اصلی نزاع امشب دستگیر و تحویل مراجع قضایی شدند.

علیرغم اقدام نیروی انتظامی در جلب عوامل نزاع و کاهش التهاب، به دلیل حاشیه های پیش آمده جو شهرهای مورد اشاره به خصوص شهر سرابله امنیتی گزارش می شود و حضور شبانه و پررنگ نیروهای انتظامی به چشم می خورد.

سَرابله شهری است در استان ایلام در غرب کشور ایران. این شهر مرکز شهرستان چرداول است و در بخش مرکزی این شهرستان جای گرفته‌است. اواسط سال۹۱ طبق تصمیم هیئت وزیران دو بخش شیروان و چرداول به شهرستان‌های مستقل تبدیل شده. سرابله یکی از پرجمعیت‌ترین شهرهای استان ایلام است که در قسمت شرقی به شهر شباب واز قسمت غرب به شهر آسمان آباد و شهرستان گیلانغرب در استان کرمانشاه منتهی می‌شود.

برای دیدن ویدئو لطفا روی عکس زیر کلیک کنید:


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.