روسیه: نیروهای خارجی هر چه زودتر جنوب سوریه را ترک کنند

چهارشنبه, 9ام خرداد, 1397
اندازه قلم متن

وزیر خارجه روسیه خواستار خروج هر چه سریع‌‌تر نیروهای خارجی از جنوب غربی سوریه شد. این منطقه مجاور مرز اسرائیل، پیش از این به عنوان منطقه کاهش تنش اعلام شده بود.

    

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه

سرگئی لاوروف، وزیر خارجه روسیه پیش از سفر آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل به مسکو خواستار خروج کامل همه نیروهای غیر سوری از جنوب غربی سوریه شده است.

به گزارش خبرگزاری تاس، لاوروف روز چهارشنبه ۳۰ مه (۹ خرداد) گفت، روسیه در این باره در حال مذاکره با آمریکا و اردن است. این سه کشور در ژوئیه سال ۲۰۱۷ بر سر منطقه کاهش تنش در جنوب غربی سوریه به توافق رسیده بودند. این ناحیه شامل مناطقی از استان‌های درعا و قنیطره می‌شود.

اردن بیم آن دارد که نبردهای جدید موج تازه‌ای از فرار شهروندان سوری را به همراه بیاورد.

اسرائیل نیز به دلیل فعالیت نیروهای جمهوری اسلامی در جنوب سوریه نگران است. در هفته‌های گذشته ارتش اسرائیل و واحدهای سپاه پاسداران جمهوری اسلامی بارها به یکدیگر در سوریه حمله کردند. اسرائیل حضور ایران در سوریه را تهدیدی برای امنیت ملی خود تلقی می‌کند.

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز گذشته گفت، موشک‌های دوربرد ایران اسرائیل را از “چند کیلومتری در جنوب سوریه به خطر می‌اندازند”.

آویگدور لیبرمن، وزیر دفاع اسرائیل پنج‌شنبه ۳۱ مه به منظور دیدار و گفت‌وگو با سرگئی شویگو، همتای روسی خود به مسکو سفر خواهد کرد.

روسیه و جمهوری اسلامی حامی دولت سوریه‌اند و در این کشور فعالیت نظامی دارند.

از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.