نمایشگرهای فرودگاه تبریز هم هک شدند

جمعه, ۱۸ام خرداد, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

نمایشگرهای فرودگاه تبریز چهارشنبه ۱۵ خرداد هک شد. هکرها پیا‌م‌هایی در حمایت از اعتراض‌ها در ایران بر نمایشگرهای فرودگاه منتشر کردند. گروه “تپندگان” خود را هکر این نمایشگر معرفی کرده است.

مصطفی صفایی، مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی در گفت‌وگو با خبرگزاری ایرنا تأیید کرده است که نمایشگرهای فرودگاه تبریز چهارشنبه شب (۱۵ خرداد) ساعت ۳۰: ۲۱ برای مدتی از کنترل خارج شدند.

به گفته صفایی “با تلاش کارشناسان این مشکل حل شد و نمایشگرها در زمان حاضر فعال هستند.” مدیرکل فرودگاه‌های آذربایجان شرقی تأکید کرده است: «علت و منشاء وقوع این اتفاق از سوی نهادهای مسوول در دست بررسی است.»

تصاویری که از نمایشگرهای هک شده فرودگاه تبریز در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده نشان دهنده پیام‌هایی بر روی مانیتورهای این فرودگاه با استفاده از هشتگ‌های ‌”#اعتصاب_سراسری” و “#اعتصاب_کامیون_داران” است.

هکرها که خود را “تپندگان” می‌نامند، گفته‌اند که دو هفته پس از هک کردن نمایشگرهای فرودگاه مشهد “در یک اقدام اعتراض‌آمیز دیگر بر سیستم‌های کامپیوتری فرودگاه تبریز مسلط شدیم.”

در پیام آنها آمده است “مسئولین فرودگاه مجبور به خاموش کردن تمام مانیتورهای فرودگاه برای مدت طولانی شدند. دیگر صدایمان را در گلو خفه نخواهند کرد و ما به این اقدامات ادامه خواهیم داد.”

سایت فرودگاه بین‌المللی شهید هاشمی‌نژاد مشهد پنج‌شنبه شب سوم خرداد، برای مدت کوتاهی هک شد و تصاویری از اعتراض‌های دی ماه سال پیش روی تابلوها و تلویزیون‌های تبلیغاتی فرودگاه مشاهده شد.

فرمانداری مشهد ضمن تأیید این خبر گفته بود که نهادهای مسئول در حال تلاش برای شناسایی هکرهای فرودگاه مشهد هستند.
از: دویچه وله


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.