اسرائیل از منهدم کردن یک بوئینگ ایرانی در دمشق خبر داد

دوشنبه, ۲۶ام شهریور, ۱۳۹۷
اندازه قلم متن

ایران بریفینگ / شبکه تلویزیونی کانال ۲ اسرائیل ساعاتی پیش (روز یکشنبه ۲۵ شهریور ۱۳۹۷)گزارش داد، در حملات شب گذشته این کشور به فرودگاه دمشق یک هواپیمای بوئینگ ایرانی که اسلحه حمل کرده بود، منهدم شد.

این کانال تلویزیونی افزود که حملات اسرائیل زاغه‌های اسلحه متعلق به شبه نظامیان وابسته به ایران و یک کارگاه‌ها تعمیر و نگهداری اسلحه مورد هدف قرار گرفت.

به گفته رسانه‌های اسرائیلی تصاویر ماهواره‌ای نشان داده که ایران با قرار دادن لگوی سازمان ملل و برخی شرکت‌های بین المللی بر روی زاغه‌های تسلیحاتی خود در سوریه تلاش کرده که آنها را از دید اسرائیل مخفی نگه دارد.

کانال ۲ اسرائیل که این گزارش را به نقل از منابع ویژه ارتش اسرائیل منتشر کرده و اعلام کرده که منبع نخواسته توضیحات بیشتری در باره تلفات مادی و بشری در فرودگاه را فاش کند.

طبق گزارش کانال ۲ اسرائیل، اسلحه‌ای که توسط هواپیمای بوئینگ ایران به دمشق حمل شده قرار بود به دست شبه نظامیان وابسته به ایران از جمله حزب الله لبنان برسد اما موشک‌های اسرائیلی قبل از رسیدن به دست شبه نظامیان آن را نابود کردند.

شب گذشته خبرگزاری دولتى سوریه «سانا» به نقل از منابع نظامی این کشور از حمله موشکی اسرائیل خبر داد اما این خبرگزاری هیچ‌گونه توضیحی درباره تعداد تلفات جانی و میزان خسارت‌های مادی این حملات ارائه نداد.

خبرنگار خبرگزاری فرانسه و دیدبان حقوق بشر سوریه نیز حمله اسرائیل به فرودگاه دمشق را تایید کردند.

ایران هنوز واکنشی به این خبر نشان نداده است اما مدتهاست ایران از واکنش نشان دادن و تائید حملات اسرائیل به پایگاه های سپاه پاسداران و نیروهای شبه نظامی زیر نظرش در سوریه خودداری می کند و سیاست سکوت در پی گرفته است.

ایران بریفینگ راسا نمی تواند ادعای هدف قرار گرفتن بوئینگ مسافربری ایران را تائید نماید اما منابع سوری موثق ایران بریفینگ در دمشق درگیری و مشاهده کردن انفجار و آتش در آسمان را تائید کرده اند .

سایت فلایت ریدر۲۴ که تمامی پروازهای بین المللی را ثبت می کند وجود یک پرواز ایرانی را از فرودگاه امام خمینی تهران به مقصد دمشق را با مشخصات ماهان ایرلاین به شماره W5142 تائید کرده است . این هواپیما در سایت فرودگاه دمشق ۵۵ aircraft قید شده در حالیکه ایرلاین ماهان فاقد این هواپیما است اما ماهان یک فروند بوپینگ ۷۴۷ در اختیار دارد.

از: گویا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.