روحانی: اگر به میز مذاکره بازگردند، راه باز است؛ عراقچی: مذاکرات منتفی است

چهارشنبه, ۸ام خرداد, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

رئیس جمهوری ایران می‌گوید اگر آمریکا تحریم‌ها را متوقف کند و به برجام برگردد، درهای مذاکره می‌تواند باز شود. همزمان عباس عراقچی معاون سیاسی وزارت خارجه گفته است هرگونه مذاکره با آمریکا منتفی است.

به گزارش خبرگزاری صداوسیما، حسن روحانی روز چهارشنبه اعلام کرد: «هر زمان آنها دست از ظلم نسبت به ملت ایران برداشته و تحریم‌های ظالمانه را کنار گذاشته و در برابر تعهدات خود پای‌بند بوده و به میز مذاکره‌ای که خودشان ترک کردند و برهم زدند بازگشتند، راه به روی آنها بسته نیست.»

وی خطاب به آمریکا گفت: اگر در کردار، راه دیگری را انتخاب کنید و در تصمیمات اجرایی خود ظلم را کنار گذاشته و به عدالت و قانون بازگردید، ملت ایران راه را به روی شما بازمی‌گذارد.

وی گفت اگر با پایبندی به تعهدات‌شان به میز مذاکره بازگردند، راه به روی آنها بسته نیست.

در همین حال همزمان عباس عراقچی، معاون سیاسی وزارت خارجه، روز چهارشنبه طی سفری به قطر «هر گونه مذاکره با آمریکا را منتفی» دانست.

وی با بیان این که استقرار و امنیت کامل زمانی در منطقه شکل می‌گیرد که امنیت ملی و منافع اقتصادی همه کشورها تأمین شود، گفت با سازوکارهایی همچون تشکیل مجمع گفت‌وگوی منطقه‌ای درخلیج فارس و امضای پیمان عدم تجاوز می‌توان راه‌های اعتمادسازی و تعامل سازنده بین کشورهای همسایه را هموار کرد.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.