پلیس صدها رستوران و قهوه خانه «لاکچری» تهران را پلمب کرد

شنبه, 18ام خرداد, 1398
اندازه قلم متن

در ادامه برخوردهای پلیس با اصناف این بار فرمانده انتظامی تهران از پلمب کردن بیش از ۵۴۰ رستوران و قهوه خانه به دلیل آنچه «لاکچری» نامیده شده، خبر داده است.

حسین رحیمی فرمانده انتظامی تهران روز شنبه ۱۸ خرداد، اعلام کرده است که در ۱۰ روز گذشته ۵۴۷ رستوران و قهوه‌خانه «لاکچری» به معنای لوکس بودن، درپایتخت پلمب شده و در این رابطه ۱۱ نفر نیز بازداشت شده‌اند.

خبرگزاری فارس به نقل از رحیمی گزارش داده که این مکان ها اقدام به «تبلیغات نامتعارف» در فضای حقیقی و مجازی کرده و در اماکن خود «موسیقی غیرمجاز» پخش می کردند.

برخورد و پلمب رستوران و کافه‌ها در ایام ماه رمضان از سوی پلیس بی سابقه نیست. از جمله چندی پیش پلمب یک رستوران در نزدیکی دانشگاه آزاد مشهد، باعث شد تا دانشجویان از پشت باماقدام به فرار کنند.

گزارش‌ها حاکی است که رستواران‌های متعددی در ماه رمضان از سوی پلیس تعطیل شده‌اند و حالا پلیس گفته است که همچنان «نظارتش را بر این اماکن» ادامه خواهد داد.
پیش از این سازمان عفو بین الملل نقص حقوق بشر در ایران را در حوزه های مختلف ترسیم کرده بود که از جمله آن «اجرای احکام شلاق در ملا عام برای نوجوانان به اتهام سرقت ، روزه خواری و شرکت در میهمانی های مختلط» عنوان شده است.

از: صدای آمریکا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.