دادستان کل کشور بازگشایی پرونده سعید طوسی را تکذیب کرد

دوشنبه, 3ام تیر, 1398
اندازه قلم متن

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور

محمدجعفر منتظری، دادستان کل کشور، روز دوشنبه خبر بازگشایی پرونده آزار جنسی کودکان توسط سعید طوسی، قاری قرآن، را تکذیب کرد.

به گزارش خبرگزاری ایلنا، دادستان کل کشور در پاسخ به پرسشی مبنی بر دستور رئیس قوه قضائیه برای رسیدگی مجدد به پرونده سعید طوسی که خبرش توسط محمود صادقی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی، منتشر شده‌است، گفت: «منبع خبر آقای صادقی کجاست؟»

خبرگزاری میزان نیز می‌نویسد که خبرنگاران در مورد خبر منتشرشده توسط محمود صادقی در مورد سعید طوسی از دادستان کل پرسیده‌اند که آیا این موضوع را تأیید می‌کند؟ و او در پاسخ گفته است: «از وی سؤال کنید ما چنین چیزی نگفتیم و تأیید نمی‌کنیم.»

 
محمود صادقی @mah_sadeghi
 

دیروز در مصاحبه با برنا گفتم: مطلع شده ام اخیرا با تقاضای شکات پرونده سعید طوسی برای اعمال ماده ۴۷۷ و رسیدگی مجدد به آن موافقت شده است. در بعضی از خبرها از من نقل قول شده که رییس قوه قضاییه دستور رسیدگی را داده یا دادستانی این خبر را اعلام کرده، درحالیکه من در مصاحبه چنین نگفتم.

۳۵ people are talking about this
 
 

محمد گندم‌نژاد طوسی٬ معروف به «سعید طوسی»، قاری قرآن و کارشناس شورای عالی قرآن، از حدود شش سال پیش با اتهام «آزار و اذیت جنسی» روبرو است و والدین برخی از قاریان نوجوان از وی شکایت کرده‌اند.

قوه قضائیه جمهوری اسلامی پس از دو سال رسیدگی به پرونده این قاری قرآن، در بهمن‌ ۹۶ او را «تبرئه» کرد.

پیش از این دو نفر از شاکیان سعید طوسی در گفت‌وگو با رادیو فردا گفتند که با دخالت «علی مقدم، مسئول ارتباطات دفتر رهبر جمهوری اسلامی»، «رئیس قوه قضائیه» و «دادستان تهران» برای او قرار منع تعقیب صادر شده‌ است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.