انتقال دستکم ۴ زندانی جهت اجرای حکم اعدام در زندان رجایی شهر کرج

چهارشنبه, ۵ام تیر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

خبرگزاری هرانا –  طی روز گذشته و امروز، دستکم ۴ زندانی محبوس در زندان رجایی شهر کرج که پیشتر از بابت اتهام “قتل” به اعدام محکوم شده بودند، جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شدند.

به گزارش خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران، طی روزهای دوشنبه ۳ تیرماه و سه شنبه ۴ تیر ماه ۱۳۹۸، دستکم ۴ زندانی محکوم به اعدام محبوس در زندان رجایی شهر کرج جهت اجرای حکم به سلول‌های انفرادی این زندان منتقل شدند.

هویت ۳ تن از این زندانیان با اتهام قتل برای هرانا احراز شده و گفته می‌شود به خانواده این افراد ملاقات آخر داده شده است.

در صورت عدم جلب رضایت و یا اخذ مهلت از اولیای دم احتمال می رود بامداد فردا و تا ساعاتی دیگر حکم اعدام این زندانیان اجرا شود.

بنا بر گزارش نهادهای بین‌المللی، ایران به تناسب سرانه جمعیت و میزان اعدام، رتبه نخست اعدام شهروندان خود در دنیا را دارد.

بر اساس گزارش مرکز آمار، نشر و آثار مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در دوره یکساله (اول ژانویه ۲۰۱۸ تا ۲۰ دسامبر ۲۰۱۸) دست‌کم ۲۳۶ شهروند اعدام شدند و ۱۹۵ تن دیگر به اعدام محکوم شدند. از جمله اعدام شدگان باید به اعدام ۶ کودک-مجرم اشاره کرد و همین‌طور به محل اجرای ۱۳ حکم اعدام که در ملآعام بوده است.

بنا بر همین گزارش بیش از ۷۲ درصد اعدام های صورت گرفته در ایران توسط دولت یا نهاد قضایی اطلاع رسانی نمی‌شوند که اصطلاحا آن را اعدام “مخفیانه” می‌خوانند.


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.