لاریجانی توقیف نفتکش بریتانیا را «جواب» توقیف نفتکش ایران خواند

یکشنبه, 30ام تیر, 1398
اندازه قلم متن

پیش از این نیز مقامات جمهوری اسلامی تهدید کرده بودند که توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق «بی‌جواب نمی‌ماند»

پیش از این نیز مقامات جمهوری اسلامی تهدید کرده بودند که توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق «بی‌جواب نمی‌ماند»

رئیس مجلس ایران توقیف نفتکش بریتانیایی«استنا ایمپرو» را پاسخی به توقیف کشتی ایران در جبل الطارق خواند و گفت که «انگلیسی‌ها دزدی کردند و (سپاه) جواب آنها را داد».

به گزارش خبرگزاری ایرنا، در جلسه روز یکشنبه مجلس شورای اسلامی، حسینعلی حاجی دلیگانی، نماینده شاهین‌شهر در تذکری گفت: «انتظار داشتیم مجلس در خصوص افتخارات سپاه و نیروی دریایی در خصوص توقیف نفتکش انگلیسی صحبت می‌کرد».

رئیس مجلس نیز در پاسخ به این تذکر گفت: «انگلیسی‌ها دزدی کردند و (سپاه) جواب آنها را داد».

پیش از این نیز رهبر، رئیس جمهور، رئیس ستاد کل نیروهای مسلح و وزیر دفاع ایران تهدید کرده بودندکه توقیف نفتکش ایرانی در جبل‌الطارق «بی‌جواب نمی‌ماند».

در همین حال عباسعلی کدخدایی، سخنگوی شورای نگهبان، نیز در توئیتر خود نوشت: «قاعده مقابله به مثل در حقوق بین‌الملل امری است شناخته شده که در مقابل اقدامات خلاف یک دولت مورد استفاده قرار می‌گیرد. اقدام صحیح دولت ایران برای مقابله با جنگ اقتصادی نامشروع و توقیف نفتکش‌ها از جمله مصادیق این قاعده و منطبق با حقوق بین‌الملل است».

سپاه پاسداران جمعه شب گذشته اعلام کرده بود که نفتکش «استنا ایمپرو» را به‌ علت «رعایت نکردن قوانین و مقررات بین‌المللی دریایی» در تنگه هرمز توقیف کرده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.