مدیر شرکت قند نقش جهان به اتهام «اخلال اقتصادی» بازداشت شد

جمعه, ۱ام شهریور, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

سیامک سلطانی (چپ)

سیامک سلطانی (چپ)

در ادامه موج بازداشت‌ها در ایران به اتهام «اخلال در نظام اقتصادی» کشور، پنج‌شنبه شب خبرگزاری‌ها از بازداشت موقت مدیرعامل شرکت قند نقش جهان در اصفهان خبر دادند.

خبرگزاری مهر به نقل از محمدرضا حبیبی، رئیس کل دادگستری استان اصفهان، از بازداشت مدیرعامل کارخانه تولید قند نقش جهان به اتهام «اخلال» در نظام اقتصادی خبر داد.

به گفته این مقام قضایی، سیامک سلطانی، مدیرعامل کارخانه قند نقش جهان اصفهان، به همراه «دو تن از همکاران»‌ خود «به طور گسترده اقدام به عرضه و توزیع خارج از شبکه شکر می‌کرد».

محمدرضا حبیبی گفت: «این افراد در چند ماه ابتدایی سال جاری بیش از ۴۷۰۰ تن شکر را با قیمت بالغ بر ۱۶۰۰ تومان بیش از قیمت مصوب با سندسازی و بهره‌گیری از دلالان عرضه نموده و در مجموع مبلغی بیش از ۷۶ میلیارد ریال به جیب زده‌اند.»

او ادامه داد: «در بازرسی به عمل آمده مقدار حدود هزار تن شکر آماده توزیع خارج از شبکه نیز از انبار این متهمان کشف و ضبط گردیده است.»

در چند ماه گذشته موجی از بازداشت به اتهام فساد مالی و «اخلال» اقتصادی در ایران به راه افتاده که از مدیران عالی‌رتبه تا حتی نمایندگان مجلس ایران را گرفتار کرده است.

از: رادیو فردا


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

هنوز نظری اضافه نشده است. شما اولین نظر را بدهید.