کاوه موسوی قاضی دادگاه بین‌المللی لاهه: جنایت‌های جمهوری اسلامی بی‌پاسخ نخواهد ماند

پنجشنبه, ۱۸ام مهر, ۱۳۹۸
اندازه قلم متن

جمهوری اسلامی در ۴۰ سال گذشته مرتکب جنایات بسیاری در داخل کشور و در خارج از مرزهای ایران شده است. برخی از این جنایات قابل پیگیری در مجامع حقوقی و قضایی بین‌المللی هستند.
در حقوق بین‌الملل چهار جرم شامل مرور زمان نمی‌شوند و جنایت علیه بشریت به حساب می‌آیند: شکنجه، تجارت برده، دزدی دریایی و جنایات جنگی. جمهوری اسلامی حداقل در دو مورد، شکنجه و جنایات جنگی، می‌تواند در دادگاه‌های بین‌المللی محاکمه شود.
کاوه موسوی حقوقدان بین‌المللی معتقد است که در جمهوری اسلامی نمی‌توان از اعدام صحبت کرد. کسانی که در این ۴۰ سال بالای دار فرستاده شده‌اند، از آنجا که از دادرسی و قضاوت منصفانه برخوردار نبودند، درواقع به قتل رسیده‌اند!

در جمهوری اسلامی بی‌عدالتی بیداد می‌کند. در کمتر کشوری یک دختر ۲۰ ساله را تنها به خاطر عدم رعایت حجاب اجباری به ۲۴ سال زندان محکوم می‌کنند! در کمتر کشوری یک متهم از ابتدایی‌ترین حقوق خود در جریان دادرسی و محاکمه برخوردار نیست. در کمتر کشوری با انواع شکنجه افراد بی‌گناه را مجبور به اعترافات دروغین می‌کنند. در کمتر کشوری افرادی در محاکمه‌های نمایشی چنددقیقه‌ای به اعدام محکوم شده و حکم‌شان بلافاصله به اجرا درآمده است.

آیا می‌توان علیه کسانی که چنین جنایاتی را در ۴۰ سالی که از عمر جمهوری اسلامی می‌گذرد مرتکب شده‌اند، به مجامع حقوقی بین‌المللی شکایت کرد؟ چگونه می‌توان این شکایت‌ها را در این مجامع مطرح ساخت؟ آیا کسانی که دستان‌شان به خون مردم ایران آلوده است، می‌توانند خود را «مأمور» و «معذور» بدانند و از عدالت بگریزند؟

احمد رأفت این پرسش‌ها را با کاوه موسوی حقوقدان بین‌المللی و قاضی دادگاه بین‌المللی لاهه مطرح کرده است.

از: کیهان لندن


به کانال تلگرام سایت ملیون ایران بپیوندید

یک نظر

 1. با درود و احترام

  اینجانب ضیاء مجریان از پناهجویان سازمان ملل از ترکیه.

  بزرگوار محترم من به دلیل کنترلها الکترومغناطیسی یا به اصطلاح آزمایشات کنترل ذهن توسط امواج ماکروویوی همراه با میکروچیپهای مربوطه که حکومت به من تحمیل کرده آمد ترکیه و درخواست پناهندگی دادم. ازونجا که پروسه رسیدگی به پرونده‌ها طول میکشه، و از طرفی چنین کنترلهایی به خاطر غیرمستقیم بودنش شخص میتونه هرجایی که هست تحت نظر باشه، اینجا هم مشکلات مشابه ایران رو دارم تجربه میکنم…
  عزیز بزگوار نیازمند حمایت حقوقی هستم تا بتونم این تحمیل کثیف حکومت رو اثبات کنم. ازطرفی سازمانهایی آگاه به این چنین کنترلهایی در اروپا، انگلیس و آمریکا پیدا کرده بودم که قصد داشتم به این کشورها سفر کنم ولی با تمام سعیی که داشتم و با دخالت عجیب اطرافیان بناچار به ترکیه هدایت شدم، جایی که به دلیل جغرافیایی و سیاسی منطقه‌ای چندان فرقی با ایران نداره. لطفا این عاجزانه درخواست کمکم را جدی بگیرد…
  بطوری که تنها برای گرفتن یه MRI ساده هفته‌ها با کنسل شدن عجیب قرارهای پزشکیم توسط پرسنل محلی و حتی گاها خوده پزشکهای مربوطه، سرگردان و متحمل هزینه‌های اضافی میشدم!
  در آخر حتی میتونم چندتا عکس بفرستم که بخودی خود وجود میکروچیپهای کنترلی رو اثبات میکنه. درست نقاط حساس و قابل کنترل بدنم که مغناطیسی شده و آهن‌رباهایی تنها به همان نقاط میچسبند، نه حتی ذره‌ای دورتر از اون نقاط خاص. و MRIهایی که نشانگر نقاط مشکوک درست درهمان نقاط مغناطیسی هست. و حتی ویدئویی از اتاق که نشان میدهد که چگونه هنگام خروج از خانه مورد حمله اشعه‌های هدفمند قرار میگیرم!

  استاد گرامی به دلیل جدی بودن این تحمیلات من نمیتونم از اشخاص محیط اطرافم کمک بگیرم چه بسا که امکان همکاری کردنشان با کنترلگران زیاد هست!. بطوری که حتی دکترها بعد آکاهی از موضوع جرات تجویز اسکنهای پزشکی رو ندارن! البته باید اشاره کنم که تمام مراحل پیگیریم همیشه شخصی بوده و هست که از دور تحت نظرم داشته باشه!.

  این به واضح مشخصه که من پیگیری شرایطی هستم که برای حکومت و نفوذیهاش از لحاظ نقض حقوق بشر خیلی گران تمام خواهد شده که با چنین مشکلات مستقیم و غیرمستقم سعی در محدود کردنم دارن!

  حال لینک مربوط به سازمانهای اروپای که در زمینه این تکنولوژی غیرانسانی مبارزه میکنم و فرمی که ارسال کردم و در سایت با عنوان male, Iran که بصورت PDF آپلود شده، براتون در زیر میگذارم و فایلهای مورد نظر را ارسال خواهم کرد

  https://jointinvestigation.org/appeals/international-affidavits/

  https://stop007.org/home/court-cases-and-evidence/international-affidavits/

  عزیز گرامی لطفا حمایتم کنین تا بخش دیگه از ظلم و جنایت این حکومت رو به سازمانهای بین‌الملی شکایت کنم.
  درنهایت برای اثبات صداقتم تمام موارد اشاره شده را بصورت مسند برای شما خواهم فرستاد.

  و حتی برای نمونه، سواستفاده مشابه ازین تکنولوژی، باید اشاره کنم که، مدتیه تو خبرها میشنویم که موضوعی باب شده بین خانمهای بسیجی با عنوان ارتباط با شهدا! طی تجربیاتی ازی ن تکنولوژی غیر انسانی دارم برام خیلی عجیب نبود. بلکه هم کاملا واضح هست که چنین شرایطی به غیر استفاده از تکنولوژیهای کنترل ذهن امکان پذیر نیست! تنها با این تکنولوژی هست که شخص قربانی میتونه هدف القاهات هدفمند قرار بگیر تا به سمت و سویی هدایت بشود که از پیش طراحی شده.
  موضوعی که میتونه ادعای که با مدارک و شواهدی همراه دارم را رسمن قوت ببخشه!.

  شمارو بخدا فراموشم نکنید!
  موضوع خیلی جدیتر از اونچه که فکر کنیم هست و کاملا تنها و محدود و کنترل شده هستم! از طرفی وجود این حقیقت فکر نکنم بتونه فقط شخصی باشه! چه بسا هستن خیلیها مانند ویدئوی مربوطه که حتی خودشان هم نمیدانند که گرفتار چه تجاوز بیرحمانه‌ای شدن!

  باید اشاره کنم بعد مزاحمت و مشکلاتی که در ترکیه نیز داشتم شکایت کردم اما با تمام اصرار بر مترجم رسمی دادگستر، این حق از من گرفته شد و درنهایت با ترجمه‌های غلط حکمی مبنی بر رد شدن پروندم داده شد! شرایطی که میتونه رو درخواست پناهندگیم هم تاثیر منفی بذاره!
  و از زمان شکایتم اشختصی هستن که بطور غیر مستقیم تهدید میکنن شرایطی کاملا حرفه‌ای که بنهوی قانون را دور میزنن! به عنوان مثال، با بیان جملات چون اینجا تورو چاقو میزنن، و یا اینجا اگه جرف بزنی میکشنت، و یا اینجا لهت میکنن! چون مستقم از خود و کننده عمل گفته نمیشه از لحاظ قانونی حکمی هم وجود نداره!

  جناب دکتر کاوه موسوی لطفا فراموشم نکنید و تا دیر نشده کمک و یا راهنمایی کنید

  سپاس

  ضیاء مجریان
  از ترکیه
  شماره تماس:
  ۰۰۹۰۵۵۵۱۶۹۳۰۳۶
  ایمیلها:
  mojrianraminram@gmail.com
  raminmojrian@gmail.com
  raminram2210@outlook.com
  zismojrian@gmail.com

  با دنیایی از عشق…

  سپاس